Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Birmingham [zmień miasto]

Birmingham -> "Lepsze środowisko" w Birmingham - autobusy hybrydowe

"Lepsze środowisko" w Birmingham - autobusy hybrydowe

2012-04-22 22:52:37

Wspólne założenie National Express West Midlands, Centro i Wydziału Transportu to wprowadzenie jak największej ilości autobusów hybrydowych na brytyjskie ulice. Od Nowego Roku mamy zaszczyt poruszać się w supernowych, przyjaznych środowisku autobusach kursujących na liniach 22 i 23. To ogromny krok w przyszłość, którego hasło przewodnie brzmi: "Lepsze środowisko. Wewnątrz i na zewnątrz".


Zgodnie z założeniem oprócz mniejszej emisji gazów cieplarnianych, dla pasażerów przygotowana została prawdziwa uczta. Cichsze, łagodniejsze pokonywanie trasy połączone z najwyższą jakością wykonania pojazdu to wielki ukłon w stronę poprawy jakości nie tylko podróży, ale też życia. Do tego wszystkiego design, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie to coś, na co na pewno mieszkańcy Birmingham zasługują i z czego mogą być dumni.

Z najnowszych informacji jakie podaje National Express West Midlands zainwestowanych zostało 6 milionów funtów w 21 sztuk nowych, hybrydowych autobusów obsługujących trasy w pobliżu Dudley i Wolverhampton. Są nie tylko przyjazne środowisku, ale wzbudzają zachwyt również wśród pasażerów. Nacisk nałożono przede wszystkim na komfort użytkowników, a także wszelkie udogodnienia elektroniczne, jak np. śledzenie GPS.

Guru hybrydowych autobusów jest na pewno Londyn. W tej chwili stan wynosi ponad 200 sztuk, natomiast do końca 2012 roku ma ich być 300. Pierwszy taki pojazd pojawił się na ulicach stolicy Anglii w 2006 roku. Korzyści płynące z zakupu autobusów hybrydowych to przede wszystkim mniejsze o 30-procent zużycie paliwa oraz 20-procentowa redukcja zanieczyszczeń i tlenków azotu. Podczas swojego wystąpienia burmistrz Londynu powiedział: „Inwestowanie w hybrydowe autobusy jest kluczową częścią mojego planu poprawy jakości powietrza w Londynie. Mamy teraz w Wielkiej Brytanii największą flotę hybrydowych autobusów, pionierski tabor autobusów zasilanych wodorem oraz zupełnie nowatorski projekt „New Bus for London”.

Na Brytyjskich ulicach porusza się coraz więcej autubusów elektrycznych. Choć nam udało się uchwycić jeden z kilku na ulicach Birmingham (m.in. linia 22), to nacisk jaki jest kładziony na życie w zgodzie z ekologią jest naprawdę imponujący.

 

(elw)

Żródła: inforail.pl, nxbus.co.uk

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa