Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> Rodziny wielopokoleniowe coraz popularniejsze

Rodziny wielopokoleniowe coraz popularniejsze

2012-04-13 10:48:16

Drożyzna na rynku nieruchomości wymusza w Wielkiej Brytanii zmiany. Coraz częściej rodziny wracają do modelu trzypokoleniowego: dziadków, rodziców i dzieci. To pozwala dzielić koszty życia oraz zapewnić dzieciom opiekę.

Już ponad 500 tysięcy rodzin zdecydowało się na model wielopokoleniowy. Pod jednym dachem dzieci mieszkają ze swoimi dziadkami. Ich rodzice coraz częściej muszą zaciskać pasa. Żłobki i przedszkola są drogie, a miejsca – deficytowe, podobnie domy opieki dla seniorów. Czyżby zatem względy ekonomiczne kazały powracać do rozwiązań najbardziej tradycyjnych?

O sprawie napisał brytyjski tygodnik „Independent on Sunday”, podając informacje ośrodka badawczego Intergovernmental Foundation. W jego ocenie do 2019 roku liczba gospodarstw kilkupokoleniowych sięgnie 556 tys. Narodowe Biuro Statystyczne obliczyło tymczasem, że w ostatniej dekadzie liczba takich gospodarstw przyrosła aż  o 30 procent. 

Nowe, a właściwie wypróbowane w przeszłości trendy to nie specyfika wyłącznie Zjednoczonego Królestwa. Podobnie dzieje się w Hiszpanii i we Włoszech, czyli tam, gdzie recesja spowodowała wzrost kosztów życia i obniżkę płac. Jednak Wielka Brytania pod względem powrotów dorosłych dzieci do rodziców nie ma takich tradycji jak kraje Europy Południowej. Dlatego takie zmiany niekoniecznie są przyjmowane z radością. Część młodych małżeństw może wręcz interpretować to jako osobistą porażkę.

Na razie z nowych trendów społecznych korzysta sektor budowlany. Wobec stale wysokich cen nieruchomości rośnie popyt na przerabianie strychów oraz piwnic, coraz częściej powstają też dobudówki.

 

 

http://wiadomosci.goniec.com

 

Reklama ogólnosieciowa

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa