Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Powrót do kraju wciąż nieopłacalny – lepiej zostać na Wyspach

Powrót do kraju wciąż nieopłacalny – lepiej zostać na Wyspach

2012-04-11 10:42:06

Według badań brytyjskiego think-thanku Migration Watch bogaty system socjalny oraz czterokrotnie wyższe zarobki, które proponuje Anglia dla emigrantów z Europy wschodniej – działają jak magnes.


Według specjalistów nawet zarabiając minimalną stawkę na Wyspach i robiąc standardowe opłaty na życie, jesteśmy w stanie rocznie zaoszczędzić tyle, ile w Polsce zarobimy przez cały rok. Jeżeli przykładowo jesteśmy w stanie odłożyć tygodniowo około 50 funtów, to jest to równoznaczne z przeciętnym dochodem tygodniowym naszego rodaka pracującego w kraju. Ponadto system socjalny jest tak skonstruowany, że Polak przyjeżdżający na Wyspy razem z rodziną jest w stanie spokojnie utrzymać żonę i dziecko z jednej pensji. W Polsce jest to niemożliwe.

Wynik przeprowadzonych przez urząd statystyczny badań „Annual Population Survey” wskazał, iż od 2004 roku liczba Polaków w Wielkiej Brytanii wzrosła o 455 tysięcy. Jednym z głównych powodów wyjazdu z kraju była właśnie chęć zaoszczędzenia oraz poprawienie jakości i wyższy poziom życia.

Szef Migration Watch UK Andrew Green nie dziwi się, iż Anglia stała się atrakcyjnym krajem, jednak wyraża też swoje obawy: „To całkowicie zrozumiałe, że emigranci z Europy Wschodniej chcą poprawić standard życia i zarobić pieniądze, które będą mogli wysłać do domu. To także oczywiste, że większość z nich jest ceniona za zaangażowanie w pracę i wysokie standardy etyczne. [...] Bardzo poważnym błędem było jednak rozszerzenie pełnego dostępu do naszego systemu świadczeń socjalnych na obywateli tych krajów członkowskich, w których standardy życia są na poziomie jednej trzeciej naszych standardów. Aby być w porządku wobec brytyjskich podatników to musi się zmienić. Państwo wypłaca zasiłki na dzieci imigrantów, które nigdy nawet nie postawiły swojej stopy na brytyjskiej ziemi ” - podaję Forsal.

Pozostaje nam wierzyć, iż zmiany nie nadejdą zbyt szybko lub sytuacja w Polsce zmieni się na tyle, aby powrót był bardziej zachęcający.

 

(elw)

Oceń artykuł
(głosów: 3, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa