Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Palacze pracują gorzej?

Palacze pracują gorzej?

2012-04-10 07:57:49

Według portugalskich specjalistów, osoby uzależnione od nikotyny są bardziej zdekoncentrowane i mniej wydajne.


Reklama ogólnosieciowa

Osoba nałogowo paląca częściej robi przerwy w pracy, przez co jest bardziej rozproszona. Trudniej jej się skupić na zadaniach, bo wciąż myśli o zaspokojeniu głodu nikotynowego. Jednym ze standardowych pytań podczas rozmów kwalifikacyjnych lub tuż po dostaniu się do pracy, jest to czy palimy papierosy. Wielu pracodawców stara się nagradzać swoich pracowników comiesięcznymi premiami za brak nałogów. Jest to motywacja, w której biorą udział nawet osoby uzależnione – starają się wytrzymać 8 godzin bez przerwy „na papieroska”. Choć to trudne. Jak mówi Paulo Vitoria z Portugalskiego Stowarzyszenia Przeciwdziałania Paleniu: „Nałogowiec wypalający dziennie paczkę papierosów robi średnio osiem dziesięciominutowych przerw w ciągu jednej zmiany”. W tym czasie osoby niepalące pracują, przez co są 10% bardziej wydajne.

- Dyrektor Hotelu w którym pracuję, wiedział że palę, gdy przyjmował mnie do pracy. Zgodziłam się powstrzymywać, za co dostawałam 100 zł do każdej wypłaty. Niestety kiedyś pod wpływem stresu zrobiłam sobie „przerwę”, za co dostałam 3 miesięczną naganę. Teraz już nie składam żadnych obietnic, bo nie wiem jak będzie – mówi Magda pracująca w hotelowej kuchni.

Osobie palącej bardzo trudno powstrzymać się od chwili przyjemności i trudno ją przekonać nawet nagrodami finansowymi. Rosnące ceny papierosów skłoniły część do rzucenia palenia, ale niestety w większości są to tylko słowne deklaracje.


(elw)

Na podstawie: Onet

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (1)
gosc gosc
ja zatrudniam palaczy, niech palą na zdrowie, ale chyba żaden pracodawca nie jest szczesliwy z palacego stafu, nie dosc, że robią sobie przerwy, albo pracują z papirosem w reku to jeszcze roznoszą zapachy - nie zawsze przyjemne. p.s. jednak wiem jak ciągnie do fajki i nie moge im odmówić tej chwili przyjemnosci : )
  • 2012-04-10 11:50
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa