Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Młodym Brytyjczykom coraz trudniej się usamodzielnić.

Młodym Brytyjczykom coraz trudniej się usamodzielnić.

2012-04-10 07:54:19

Wzrost cen nieruchomości oraz brak mieszkań wymusza na Anglikach mieszkanie w wielopokoleniowych rodzinach – jak donosi Rzeczpospolita. Ponad 500 tysięcy gospodarstw domowych tworzą dzieci mieszkające z rodzicami i dziadkami.Reklama ogólnosieciowa

W ciągu ostatnich 10 lat liczba wielopokoleniowych rodzin tworzących wspólne gospodarstwa domowe wzrosła o 30 procent. Według Intergovernmental Foundation do 2019 roku może ich być aż 556 tysięcy. Czynnikami powodującymi zaistniałą sytuację jest na pewno drożyzna na rynku nieruchomości a także spadek przychodów. Problem stanowią także miejsca w żłobkach i przedszkolach, w których trudno znaleźć miejsce dla dziecka a jeśli już się dostanie to koszty są bardzo wysokie.

Patrząc z drugiej strony ma to również swoje plusy, ponieważ rodziny wspólnie starają się dbać o dotychczasowe mieszkania i domy, remontując je oraz powiększając. To napędza rynek budowlany. Mimo to Brytyjczykom towarzyszy poczucie winy, kiedy zostają przy rodzicach. Zdają sobie sprawę z tego, iż ich rodzicom znacznie łatwiej było się usamodzielnić.


(elw)

Na podstawie: Rzeczpospolita


Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa