Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> W Wielkiej Brytanii tytoń zniknie z zasięgu wzroku.

W Wielkiej Brytanii tytoń zniknie z zasięgu wzroku.

2012-04-07 02:14:21

Już od poniedziałku w większych supermarketach wchodzi zakaz eksponowania papierosów na widok publiczny. Ustawa obowiązuje już w Kanadzie, Irlandii, Islandii i Tajlandii.


W blisko 6 tysiącach sklepów o powierzchni powyżej 280 metrów kwadratowych nie zobaczymy już wyrobów tytoniowych. W kraju, gdzie 1/5 mieszkańców jest nałogowymi palaczami władze chcą poprzez zniknięcie z półek sklepowych papierosów, walczyć z uzależnieniem. Z badań wynika, że około 2/3 z tych osób wpadło w nałóg jeszcze przed ukończeniem 18. roku życia. Specjaliści mówią, że głównym powodem może być zbyt łatwa dostępność do tytoniu. Przede wszystkim papierosy znajdują się w sklepach bardzo blisko produktów spożywczych i są tym samym pokusą dla młodych ludzi. Coś, co powinno być zakazane jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, więc dlaczego nie spróbować? Oczywiście nie oznacza to, że nie będzie można już kupić papierosów. Mają być po prostu schowane pod ladą lub w szafkach za nieprzeźroczystymi panelami.

Wielkiej Brytanii na choroby spowodowane paleniem tytoniu umiera rocznie około 80 tysięcy ludzi. Jean King zajmujący się badaniami nad rakiem związku z zakazem powiedział: „Trzeba zrobić wszystko, by usunąć papierosy z widoku tak, by nie przychodziły na myśl”

Sprzedawcy już od trzech lat przygotowywali się do ustawy, o której mówiono już od 2008 roku. Na razie ma objąć duże supermarkety, natomiast w 2015 roku także mniejsze.

 

(elw)

Na podstawie: wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa