Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Birmingham [zmień miasto]

Birmingham -> Szokujące zastosowanie leku dla kobiet przez młodzież w Wielkiej Brytanii.

Szokujące zastosowanie leku dla kobiet przez młodzież w Wielkiej Brytanii.

2012-03-28 23:07:31

Agresywne zachowanie nastolatków oraz rozboje na cmentarzu w Southampton nie są wynikiem zażycia środków psychotropowych! Na miejscu zdarzenia policja zabezpieczyła kilka pustych opakowań po Tantum Rosa – leku dla kobiet, cenionego przez ginekologów w Polsce.

Jak się okazuję lek przeznaczony do stosowania na kobiece dolegliwości, coraz częściej jest używany jako środek odurzający. Wśród jego składników można znaleźć między innymi benzydaminy chlorowodorku, które mają działanie nie tylko lecznicze ale w większych ilościach przede wszystkim narkotyzujące. Saszetki z proszkiem są zabronione w Wielkiej Brytanii, ale w Polsce można je dostać w każdej aptece bez recepty. - Zastanawiało mnie dlaczego coraz częściej młodzi chłopcy przychodzą po kilka lub nawet kilkanaście opakowań Tantum Rosy. W pierwszej chwili pomyślałam że może dla mamy lub starszej siostry, ale kiedy sytuacja zaczęła się powtarzać zapytałam jednego z nich - stwierdził że „tak fajnie jest po nich”. Nigdy nie wpadłabym na to, że lek polecany przez lekarzy przynoszący ulgę kobietom również po porodzie, w okresie połogu może być dla nastolatków po prostu narkotykiem – mówi Agata, technik farmacji.

 

Pomimo iż sprzedaż jest niezgodna z prawem, wciąż można go dostać „pod ladą” w niektórych polskich sklepach. „Z racji tego, że ulotka informacyjna jest w języku polskim, większość użytkowników nie ma pojęcia jakie składniki zawiera ten lek i czym grozi ich przedawkowanie. Naszym celem jest całkowite usunięcie tego leku ze sklepów w UK”- przekazała Danny Lee-Frost z Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency. Brytyjska policja apeluje do rodziców, aby bacznie przyglądali się jakie leki kupują i zażywają ich dzieci.


(elw)

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa