Infolinia.org -> Sport -> Bundesliga. Borussia wygrywa. Dwa gole Lewandowskiego!

Bundesliga. Borussia wygrywa. Dwa gole Lewandowskiego!

2012-02-27 09:11:08

Borussia Dortmund pewnie pokonała Hannover 96 3:1 (1:0) i umocniła się na pozycji lidera tabeli.Bardzo dobry mecz rozegrało trio reprezentantów Polski. Robert Lewandowski zdobył swoje dwa kolejne gole,a Lukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski zaliczyli asysty.

W meczu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi mistrz Borussia Dortmund, która była niepokonana od szesnastu spotkań podejmowała u siebie siódmy w tabeli Hannover 96. W zespole Jürgena Kloppa od pierwszych minut od pierwszych minut na boisku pojawili się Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek

Pierwsza odsłona meczu rozpoczęła się od spokojnej gry z obu stron. Żaden z zespołów nie forsował tempa, a gra toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Pierwsza groźną akcje gospodarze przeprowadzili w 10.minucie. Guendogan sprytnie dograł w pole karne do wbiegającego na pełnej szybkości Schmelzera, defensor Borussii za szybko jednak ruszył do piłki i został złapany na spalonym. Kolejna akcja BVB i powinno być 1:0. Fatalnym kiksem popisał się jednak Lewandowski, który dostał bardzo dobre podanie od Grosskreutza. Polski snajper nieczysto trafił w piłkę i skończyło się tylko na strachu pod bramka Zielera. Lewy jednak w pełni zrehabilitował się w następnej akcji. Kiedy to Łukasz Piszczek włączył się do akcji ofensywnej i zagrał prostopadle do niego. Napastnik reprezentacji na pełnej szybkości wpadł w pole karne i mimo asysty obrońcy mocnym strzałem w kierunku bliższego słupka umieścił piłkę w siatce. Dalsza cześć pierwszej polowy to już spora przewaga gospodarzy, którzy mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. W 41.minucie kolejna szanse miał także Lewandowski po raz kolejny po akcji z Łukaszem Piszczkiem. Polak dośrodkował w pole karne a nasz napastnik mając dużo czasu najpierw, zwiódł jednego obrońcę, ale potem uderzył i piłka trafiła tylko w słupek bramki Hannoveru. Piszczek chciał jeszcze dobijać, ale był na pozycji spalonej.

Druga połowa podobnie jak koniec pierwszej to bardzo duża przewaga Borussii. Goście mieli nawet problem z przedostaniem się choćby na połowę gospodarzy. I tylko kwestia czasu było kiedy padną koleje gole. W 48 min. piłkarze BVB wymienili kilka szybkich podań na połowie rywala, ale w decydującej chwili Schmelzer zbyt szybko chciał rozegrać akcję i stracił futbolówkę. Po niespełna pięciu minutach było już jednak 2:0. Piszczek dograł do Błaszczykowskiego w pole karne, ten tuż przed interweniującym bramkarzem podał na środek pola karnego do wbiegającegoLewandowskiego . Polski napastnik znalazł się w znakomitej sytuacji i pewnym strzałem zdobył swojego drugiego gola w meczu. Po godzinie gry trener gości wprowadził na boisko Yakonana i zawodnik Hannoveru chwile po tym, jak pojawił się na murawie zdobył bramkę po mocnym uderzeniu zza pola karnego. W dalszej części oba zespoły nie potrafiły wyprowadzić skutecznej akcji i choć to Borussia przeważała, brakowało jej precyzji w polu karnym Hannoveru. W 81.minucie bardzo dobrą indywidualną akcje przeprowadził Kagawa. Japończyk sam pobiegł w kierunku pola karnego, zwiódł obrońcę, a potem zdecydował się na zbyt lekkie strzał zamiast na odegranie i golkiper gości pewnie wyłapał piłkę. W końcówce spotkania goście próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania jednak dobrze grająca obrona Borussii i bramkarz Weidenfeller pewnie zażegnali niebezpieczeństwo. Ostatnia akcja meczu po sprytnym zagraniu Kuby Błaszczykowskiego do Perisicia z rzutu wolnego, przyniosła trzeciego gola. Perisic potężnym strzałem ostrego kąta nie daje szans Zielerowi i ustala wynik meczu.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.