Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Lloyds zwalnia pracowników

Lloyds zwalnia pracowników

2012-02-09 04:12:50

Jedna z największych brytyjskich grup bankowych LBG (Lloyds Banking Group), w 41 proc. będąca własnością skarbu państwa, ogłosiła o zwolnieniu 990 pracowników i zamknięciu trzech placówek administracyjnych.

 

Według Press Association ok. 208 członków załogi straci pracę w Scunthorpe, 135 w Newcastle i 212 w Romford. LBG nie ogłosił, jak rozłoży się reszta zaplanowanych cięć. Dwa pierwsze ośrodki zostaną zamknięte do końca 2012 r., a trzeci do końca września br. 

Ogółem LBG zatrudnia ponad 130 tys. pracowników i należy do wielkiej piątki banków detalicznych w W. Brytanii (obok Barclaysa, HSBC, NatWestu i RBS). 

Związki zawodowe obliczają, że od 2008 r., gdy Lloyds TSB przejął bank hipoteczny HBOS w trudnym okresie kryzysu na rynkach finansowych z początkiem 2009 r., tworząc LBG, zatrudnienie w połączonej grupie zmniejszyło się o ponad 28 tys. pracowników. 

Tymczasem czołowy szwajcarski bank UBS ogłosił we wtorek, że za ostatni kwartał 2011 r. jego zysk wyniósł 393 mln franków wobec 1,7 mld franków w analogicznym kwartale 2010 r. i był poniżej oczekiwań. 

Gorsze wyniki miały zarówno dział zarządzania funduszami jak i inwestycji. UBS ostrzegł, że brak krótkookresowej perspektywy na rozwiązanie kryzysu zadłużenia w strefie euro oznacza, że także I. kw. 2012 r. będzie dla UBS trudny - donosi BBC. 

Zysk UBS za cały ub. r. sięgnął 4,2 mld franków i był o 44 proc. niższy niż za 2010 r. W okresie finansowego kryzysu z lat 2007-09 bank miał łączną stratę w wys. 39 mld franków, został uratowany przez szwajcarski rząd i jak zauważa BBC "od tego czasu nie stanął na nogi".

W ub. r. UBS stracił dalsze 2 mld franków wskutek działań jednego ze swych maklerów Kweku Adoboli. Rząd szwajcarski polecił UBS zwiększenie poziomu rezerw, by się lepiej zabezpieczył przed potencjalnymi stratami. UBS zatrudnia ok. 60 tys. pracowników. Jego aktywa oceniane są na ok. 2 bln franków.


http://elondyn.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa