Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Turkish robi zakupy. Kupi LOT?

Turkish robi zakupy. Kupi LOT?

2012-01-18 19:56:16

, fot. Fot BriYYZ flickr.com
Turkish Airlines jest bliski podjęcia decyzji odnośnie zakupu kilku linii lotniczych w Europie. Czy wśród nich znajdują się Polskie Linie Lotnicze LOT?

Reklama ogólnosieciowa

 

Prezes zarządu Turkish Airlines Hamdi Topçu cytowany przez Air Transport Intelligence (ATI) powiedział, że linia jest bliska podjęcia decyzji odnośnie inwestycji w 3-4 regionalne linie lotnicze w Europie. Nie zdradził jednak, o jakich przewoźników konkretnie chodzi.

- Chciałbym kupić LOT. Nie mam zamiaru przepuścić takiej okazji - mówił w maju 2010 roku w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Temel Kotil, dyrektor generalny Turkish Airlines, o ewentualnym zakupie naszego narodowego przewoźnika.

 

- W Europie Środkowej interesuje mnie tylko LOT, bo pasuje do naszego modelu biznesowego - budowy pierwszej europejskiej linii "pięciogwiazdkowej". Polska stolica ma doskonałe położenie, a ten atut nie był dotychczas wykorzystywany.

Temat zainteresowania Turkisha LOT-em jednak ucichł. Przynajmniej medialnie.

Obecnie nieoficjalnie mówi się, że wśród potencjalnych linii, którymi zainteresowany jest Turkish, może znajdować się węgierski Malev i hiszpański Spanair. Malev stoi na krawędzi bankructwa. Budapeszt prowadzi negocjacje z inwestorami, którzy mogliby przejąć Malev lub utworzyć na bazie linii nowego przewoźnika.

Turkish jednak dystansuje się od spekulacji łączących go z zakupem 49% udziałów w Spanair. Szefostwo tureckiej linii twierdzi, że nigdy nie doszło nawet do spotkania się w tej sprawie z przedstawicielami hiszpańskiego przewoźnika.

Do spotkania doszło za to w Warszawie. 29 listopada ub. roku Turcy spotkali się z LOT-em i rozmawiali na temat możliwości zakupu udziałów w polskiej linii. Było to jednak jedno z wielu spotkań LOT-u mających na celu znalezienie potencjalnego nabywcy.

Jakie linie zdecyduje się przejąć Turkish i czy będzie wśród nich LOT, przekonamy się niebawem.

Paweł Cybulak


 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa