Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Sport -> Polka wywalczyła srebro

Polka wywalczyła srebro

2011-12-17 10:32:56

 Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa) zdobyła w Perth srebrny medal żeglarskich mistrzostw świata w windsurfingowej klasie RS:X. W Australii wywalczyła także miejsce dla Polski w olimpijskich regatach Londyn 2012 i wygrała krajową kwalifikację do igrzysk.

25-letnia Klepacka była mistrzynią świata w 2007 r. Dwukrotnie startowała już w olimpijskich regatach – w 2004 r. w Atenach zajęła 12. miejsce w konkurencji Mistral, a w 2008 r. na chińskim akwenie w Qingdao uplasowała się na 7. pozycji w klasie RS:X. We wrześniu tego roku została mistrzynią Europy. Rywalizację u wybrzeży Perth, a w zasadzie w pobliskim Fremantle znanym z regat Pucharu Ameryki, warszawianka rozpoczęła pechowo, od 10. i 18. miejsca. Kolejne wyścigi windowały ją coraz wyżej. Po pięciu eliminacyjach była 7., a do ostatniego, jedenastego, startowała z 3. pozycji, mając dwa punkty straty do drugiej w klasyfikacji Alabau i osiem do prowadzącej Korzits. W ostatnim wyścigu Klepacka zajęła 2. miejsce i na takim zakończyła rywalizację. Złoty medal przypadł reprezentantce Izraela Lee Korzits, a brązowy Hiszpance Marinie Alabau.

 

 

 

http://polishexpress.polacy.co.uk

 

 

 

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa