Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Policja zlikwidowała obozowisko „oburzonych” w NY

Policja zlikwidowała obozowisko „oburzonych” w NY

2011-11-19 09:28:01

Nowojorska policja usunęła obozowisko „oburzonych”" z ruchu „Occupy Wall Street”, którzy koczowali od dwóch miesięcy w parku Zuccotti. Czy to początek końca kontestacji?

O pierwszej w nocy czasu nowojorskiego w pobliżu obozowiska pojawiło się ok. 400 policjantów, którzy poinformowali uczestników protestu o decyzji rady miasta o zlikwidowaniu ich miasteczka namiotowego. Funkcjonariusze rozdawali ulotki, na których znajdowało się uzasadnienie decyzji: względy bezpieczeństwa i zagrożenie przeciwpożarowe. 

Potem policja przystąpiła do akcji. Z parku wyniesiono namioty, a także opornych „oburzonych”. Niektórzy z nich próbowali wznosić prowizoryczne barykady i wykrzykiwali hasła przeciw decyzji nowojorskiego ratusza. Cała operacja przebiegła jednak bez większych zakłóceń. 

Akcja policji została przeprowadzona w nocy dla maksymalnego ograniczanie niebezpieczeństwa konfrontacji. Po posprzątaniu parku Zuccotti protestujący mogli powrócić na poprzednie miejsce, ale już bez namiotów.

Obozowisko „oburzonych” w ciągu dwóch miesięcy istnienia okryło się złą sławą. Dochodziło w nim do przestępstw, a korzystanie z parku przez zwykłych mieszkańców było niemożliwe. Pozbawienie prawa do rozbijania namiotów protestujący wkrótce prawdopodobnie zakończą swoją akcję.

Nowojorskie obozowisko nie jest pierwszym bastionem „oburzonych” zlikwidowanym w ostatnim czasie. W podobny sposób postąpiły m.in. władze Salt Lake City, Denver czy Oakland.

 

 

http://goniec.com

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa