Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Sport -> Poturbowany policjant na meczu Fulham z Wisłą

Poturbowany policjant na meczu Fulham z Wisłą

2011-11-04 09:54:24

Polscy kibice poturbowali co najmniej jednego policjanta i odpalili kilka świec dymnych w czasie meczu piłkarskiej Ligi Europejskiej między Fulham Londyn a Wisłą Kraków (4:1). Na stadionie Craven Cottage zasiadło kilka tysięcy fanów "Białej Gwiazdy".


Pierwszą świecę odpalono z tylnych rzędów zajmowanych przez kibiców Wisły, którzy przyjechali z Polski około 25 minut po rozpoczęciu gry, a drugą na wysokości 8-10 rzędu wkrótce potem. Dym rozniósł się nad boiskiem, ale turecki sędzia Halis Ozkahya nie przerwał meczu.

Według reportera tygodnika "Cooltura" Piotra Dobroniaka, incydent sprawił, że atmosfera na trybunach stała się napięta. "Wcześniej żadna z grup nie okazywała wobec siebie wrogości" - powiedział PAP.

Już po zakończeniu meczu poturbowany został policjant, który podszedł do grupy kibiców Wisły stłoczonych u jednego z wyjść z trybun, w pobliżu ścianki, na której kibice mieli porozwieszane flagi.

"Policjant najwyraźniej próbował na coś zareagować, co stało się w tłumie kibiców i nagle zniknął. Obserwowałem go przez obiektyw. Na jednej klatce go mam, a już na drugiej nie mam, bo gdzieś zniknął. Mógł zostać pchnięty lub podcięty kopniakiem, bo poleciał na ziemię i się nie podniósł" - zauważył w rozmowie z PAP Piotr Apolinarski z Polskiej Agencji Fotografów "Forum".

Leżącemu na ziemi policjantowi pospieszyli z odsieczą koledzy, początkowo jeden, a potem większa grupa. Część kibiców została odizolowana, ale policjanci nikogo nie zatrzymali. Niewykluczone, że sprawcy incydentu zostaną zidentyfikowani na podstawie filmu z monitoringu.

W ocenie Apolinarskiego, oprócz świec dymnych i incydentu z policjantem można mówić o spokojnym przebiegu meczu, wręcz o "polskim piłkarskim cudzie nad Tamizą", zwłaszcza przy tak dużej grupie ludzi. Liczbę kibiców Wisły, którzy przyjechali do Londynu, ocenia się na około sześć tysięcy.

Brytyjskie doniesienia mówiły o zbyt dużej liczbie kibiców gości, jak na pojemność stadionu i kierowaniu ich przez policję do nadmiernie zatłoczonych sektorów.

 

 

http://elondyn.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa