Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Jak się rodzi w Wielkiej Brytanii?

Jak się rodzi w Wielkiej Brytanii?

2011-10-30 23:17:02

W Wielkiej Brytanii można rodzić w domu pod opieką położnej lub w szpitalu. Przed porodem najlepiej przygotuj plan, w którym opiszesz, kto ci będzie towarzyszył, na jaki rodzaj znieczulenia się zgadzasz, jak długo chcesz pozostać w szpitalu i czy wybierasz karmienie piersią czy butelką. Oszczędzi to zbędnych pytań podczas „Godziny Zero”.

Jeśli nie znasz angielskiego, powiadom wcześniej położną, że przy porodzie potrzebny będzie tłumacz. Jeśli sobie tego życzysz, dostaniesz znieczulenie. Podczas porodu może ci towarzyszyć partner lub przyjaciółka. Możesz rodzic w każdej pozycji, jaka ci odpowiada, również w wodzie.

Po porodzie – jeśli nie ma komplikacji – zaleca się pozostanie w szpitalu minimum sześć godzin i nie dłużej niż trzy dni, po cesarce zwykle do siedmiu dni. Dziecko może na cały czas zostać przy łóżku mamy. Pielęgniarki pomagają przy kąpieli, pierwszej zmianie pieluszki, ubieraniu.

Dziecko jest badane tuż po porodzie i jeszcze raz kolejnego dnia. W większości szpitali przeprowadza się też badanie słuchu. Po powrocie do domu położna codziennie odwiedza mamę i dziecko (w niektórych regionach rzadziej). Pomaga przezwyciężyć trudności związane z karmieniem i opieką nad maluchem.

Magdalena Gignal 

http://goniec.com/poradnik-emigranta/opieka-zdrowotna/4129,jak-sie-rodzi-w-wielkiej-brytanii/

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa