Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Nauka -> Niewidomi czytają najwięcej!

Niewidomi czytają najwięcej!

2011-10-22 16:25:12

Zadziwiające! Statystycznie więcej książek czytają niewidomi, niż widzący. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS w czerwcu 2011 r.

 

Dla przyjemności książkę w ostatnim roku przeczytało zaledwie 30 proc. widzących Polaków. Wśród niewidomych lekturę choć jednej książki rocznie deklaruje prawie 75 proc. Niewidoma Marta korzysta z autolektora. - Ten sprzęt skanuje książki. W nim jest zainstalowany syntezator mowy, który udźwiękawia to, co jest na kartkach - tłumaczy Marta, która nie widzi od urodzenia. - Więcej czytamy, bo mamy więcej czasu niż widzący. Oni mają więcej obowiązków, więcej rozrywek - mówi Marzena. - A my mamy ograniczone możliwości: zawsze musi być ktoś, kto pomoże, a nie zawsze taka osoba się znajdzie. Dlatego wtedy uciekamy w książki - ucina Tomek. Czytanie książek deklaruje ponad 60 proc. Polaków, ale tylko nieco ponad 30 proc. widzących w ciągu roku przeczytało książkę dla przyjemności. Około 85 proc. informacji zdobywanych niewerbalnie jest przyswajanych przez obserwację otoczenia./ GAZETA.PL

 

 

http://polishexpress.polacy.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa