Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Podpali uniwersytet i zabije wykładowców?

Podpali uniwersytet i zabije wykładowców?

2011-10-20 23:37:12

Czy to polski Breivik? Słowa opublikowane w internecie są szokujące. Napisał, że podpali Uniwersytet Masaryka w Brnie i zamorduje wykładowców. Tym razem policja zareagowała na czas.

„Jeśli dojdzie do rozlewu krwi, pamiętajcie: nie daliście mi wyboru” – napisał na swej stronie internetowej Dariusz S. „Umrę jako morderca i szaleniec. A jeszcze dwa lata temu byłem obiecującym studentem ze wspaniałą przyszłością”. Słowa te cytuje czeski portal novinky.cz, bo na stronę Polaka wejść już nie można.

Cała sprawa rozpoczęła się, gdy dwa lata temu Dariusz S. nie został przyjęty na studia doktoranckie. Wówczas popadł w konflikt z władzami uczelni. Potem była sprawa zniszczonych 33 zamków w drzwiach Uniwersytetu Masaryka; w szafie jednego z wykładowców były też śnięte ryby, a klamki posmarowano zjełczałym masłem. Hasła nienawiści pojawiły się też na stronie internetowej, którą były student prowadził. Dlatego uczelnia zgłosiła całą sprawę do prokuratury.

Za zniszczenie zamków oraz pozostałe czyny czeski sąd pierwszej instancji skazał mężczyznę na 5 miesięcy więzienia w zawieszeniu na pół roku. Skazany twierdzi jednak, że jest niewinny, a na swej stronie internetowej tak zareagował na wyrok (utrzymany w ostatnich dniach przez sąd wyższej instancji):

 „Nie dziwię się masakrom w szkołach czy Breivikowi. Po prostu inna możliwość nie istnieje. Wy, Czesi, jesteście narodem tchórzy. Potraficie jedynie atakować, gdy ofiara nie może się bronić, i atakujecie jedynie dla przyjemności. Jesteście zwykłymi sadystami”.

Uniwersytet na razie nie zastanawia się nad wprowadzeniem dodatkowych środków ochrony. Ale policja poważnie potraktowała groźby byłego studenta i trudno się dziwić, skoro Polak pisze: „Co noc śnię o tym, jak podpalam budynki Uniwersytetu Masaryka i zabijam swych prześladowców” (tu padają konkretne nazwiska: wykładowców, śledczych oraz sędziego).

Wyrok, który wydał sąd apelacyjny, zapadł zaocznie, ponieważ oskarżony nie pojawił się na rozprawie.

drm

Źródło: novinky.cz/tvp.info

http://goniec.com/wiadomosci/europa/6861,zagrozil-ze-podpali-uniwersytet-i-zabije-wykladowcow/

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa