Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Służba zdrowia -> Europejskie Ubezpieczenie Zdrowotne

Europejskie Ubezpieczenie Zdrowotne

2011-10-17 23:08:58

Zanim wyjedziesz z Anglii do Polski na wakacje warto przed wyjazdem wyrobić sobie kartę EHIC (European Health Insurance Card).

Aby uzyskać ową kartę trzeba się zarejestrować na podstronie NHS www.dh.gov.uk/travellers. Po prawej stronie znajdujemy ramkę odsyłającą do strony rejestracjnej. Po uruchomieniu 'Apply Now' sprawdzamy czy spełniamy podane kryteria i przechodzimy na kolejną stronę. Wypełniamy formularz (aby aplikować musimy mieć już wyrobiony National Insurance Number lub NHS).

Cała procedura jest bardzo przejrzysta i czytelna, nie powinniście mieć żadnego problemu.

Po co właściwie jest potrzebna taka karta?

Mianowicie gdy zapragniemy wyjechać na wakacje do Polski lub innych krajow UE, będziemy mieli pewność, że w razie nagłej potrzeby lub wypadku dostaniemy pełnowartościową i bezpłatną opiekę lekarską lub szpitalną. Powinniście jednak mieć ją zawsze przy sobie. W Polsce trudno jest się dostać z tą kartą do lekarza ogólnego, ale nie ma problemu z wizytami u lekarzy specjalistów. Przychodnia potrzebuje tylko kopii karty.

KAŻDA PRZYCHODNIA MUSI PRZYJĄĆ PACJENTA UBEZPIECZONEGO W ANGLII, POSIADAJĄCEGO EHIC.


http://www.opinia.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=265:europejskie-ubezpieczenie-zdrowotne&catid=43:zdrowie-i-psychologia&Itemid=206Załączone zdjęcia:

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa