Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Zawrotna prędkość na angielskich autostradach

Zawrotna prędkość na angielskich autostradach

2011-10-17 10:18:41

Brytyjski minister transportu, Philip Hammond, opowiedział się za podniesieniem maksymalnej dozwolonej prędkości ruchu na autostradach do 80 mil, czyli prawie 130 km na godzinę.

Obecnie prędkość ta wynosi 70 mil/ godzinę. Limit wprowadzono w 1965r., ale od tego czasu liczba śmiertelnych wypadków zmalała aż o 75%. Hammond swoją decyzję argumentuje także lepszym stanem autostrad oraz ulepszonymi paramentrami bezpieczeństwa w samochodach. Poza tym ponad połowa kierowców i tak nie przestrzega ograniczenia prędkości, przy czym policja stosuje margines tolerancji wynoszący  właśnie10 mil/h. Oznacza to, że w rzeczywistości zmiana ta będzie wyłącznie zmianą na papierze. Niemniej jednak pojawiły się głosy sprzeciwu ze strony ministerstwa zdrowia oraz ministerstwa środowiska. Pomysł zostanie poddany szerszej dyskusji, dlatego nie wiadomo czy nowe prawo wejdzie w życie, ani kiedy miałoby to nastąpić.

 

 

http://polishexpress.polacy.co.uk

 

 

 

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa