Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Prosto z Polski: Woj. Śląskie coraz bardziej się dzieli?

Prosto z Polski: Woj. Śląskie coraz bardziej się dzieli?

2011-09-13 20:04:34

 

Jak wiadomo na Śląsku i w woj. Śląskim działa już RAŚ - Ruch Autonomii Śląska. Teraz powstała także inicjatywa założenia alternatywnego ugrupowania pod tytułem "Zagłębiacy" obejmującego Zagłębie Dąbrowskie leżące tuż za rzeką Brynicą na północ od Śląska z takimi miastami jak Dąbrowa Górnicza,Czeladź,Będzin, Sosnowiec.

 - "To próba zaktywizowania lokalnych liderów do wspólnego działania na rzecz małej zagłębiowskiej ojczyzny" - mówi Bogusław Śmigielski (PO), przewodniczący sejmiku województwa śląskiego, Zagłębiak. Stowarzyszenie "Zagłębiacy" nie jest wymierzone przeciwko RAŚ - ma być forum wymiany myśli i planowania działań ważnych dla zagłębiowskich miast oraz posłużyć podniesieniu rangi Sosnowca jako stolicy subregionu. Inicjatywa PO jest ponadpartyjna i kierowana do każdego nie tylko członków PO, do wszystkich zagłębiowskich parlamentarzystów. Na taką inicjatywę odpowiedział Jerzy Gorzelik, przewodniczący RAŚ - "Ożywienie w Zagłębiu związane z budzeniem tożsamości, to taki pozytywny ferment, który obserwujemy od dawna. Popieramy każdy tego typu pomysł". - "Ta inicjatywa, jeśli się rozwinie, czego jej życzę, może odegrać ważną rolę. A gdy rzeczywiście wejdzie w życie ustawa metropolitalna i powstanie w regionie megapowiat, to dzięki silnej reprezentacji Zagłębiacy mogą zaistnieć w jego władzach" - ocenia dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

więcej wieści z Polski: www.znajdziesz-tu.pl

  • Sonda
Czy chciałbyś aby Polska była bez Śląska?

Osób popierających petycję: 0

Podpisz się pod petycją:

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa