Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Prawdziwe testy na prawo jazdy kupimy tylko do końca września

Prawdziwe testy na prawo jazdy kupimy tylko do końca września

2011-09-16 00:03:22

Formalnie do końca 2011 roku można uczyć się do egzaminów na brytyjskie prawo jazdy, korzystając z aktualnie obowiązujących i używanych na egzaminach testów. Jednak zgodnie z decyzją DSA (Driving Standards Agency) od 1 października br. musi zostać wstrzymana sprzedaż wszystkich tego typu publikacji, czyli książkowych i elektronicznych testów zawierających prawdziwe pytania i odpowiedzi. Osoby, które planują zrobienie prawa jazdy jeszcze w tym roku, muszą liczyć się z tym, że tylko do końca września mają szansę zaopatrzyć się w potrzebne do nauki wydawnictwa.

 

Reklama ogólnosieciowa

Od 1 stycznia 2012 r. na egzaminie teoretycznym będą nowe pytania, których nie będzie można poznać wcześniej. Do nauki będą służyły przygotowane specjalnie pytania przykładowe – zbliżone do tych egzaminacyjnych, ale nieidentyczne. To właśnie te nowe – przykładowe testy zastąpią obecne i będą dostępne w sprzedaży już w październiku.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób planujących podejście do egzaminów jeszcze w 2011 roku, sytuacja ta może być niezrozumiała – mówi Tymek Skroban-Korzeniecki, ekspert w dziedzinie zagadnień motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii, założyciel firmy Emano (www.emano.co.uk) specjalizującej się w udostępnianiu Polakom w UK publikacji o tematyce motoryzacyjnej, w tym materiałów szkoleniowych na prawo jazdy. – Z jednej strony zmiany na egzaminach wejdą w życie dopiero w nowym roku, ale z drugiej strony już od października nie będzie można kupić obowiązujących do końca roku testów. Chcemy uspokoić wszystkich, że osoby, które właściwie przygotowują się do egzaminów – uczą się nie na pamięć, a ze zrozumieniem, czyli rozwiązywanie testów traktują jako sprawdzian swojej wiedzy o przepisach ruchu drogowego, nie powinny mieć problemów ze zdaniem egzaminu nawet, jeśli korzystały tylko z przykładowych, a nie prawdziwych pytań testowych. Jest jednak pewna grupa osób szczególnie przeżywająca stres egzaminacyjny. Dla nich pewność, że dostaną pytania, które znali wcześniej, ogrywa dużą rolę. Tym osobom radzimy skorzystanie z obecnie obowiązujących zasad i zrobienie prawa jazdy jeszcze przed końcem 2011 r., a nabycie materiałów szkoleniowych przed końcem września. Od października będziemy mogli im zaoferować jedynie testy przykładowe. Warto zatem jak najszybciej podjąć decyzję.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa