Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> 11-latek skazany w związku z zamieszkami w Londynie

11-latek skazany w związku z zamieszkami w Londynie

2011-09-02 08:40:16

Sąd londyńskiej dzielnicy Havering skazał w środę 11-letniego chłopca na 18 miesięcy ścisłego nadzoru kuratorskiego za kradzież kosza na śmieci. Jest on najmłodszym z uczestników zamieszek, którym postawiono zarzuty - podała BBC.

 

Chłopiec ukradł z jednego ze sklepów kosz na śmieci, którego wartość oszacowano na 50 funtów (nieco ponad 230 zł).

Kradzież miała miejsce 8 sierpnia. Po rozbiciu przez grupę mężczyzn szyby sklepowej, co spowodowało szkody wyceniane na 6 tys. funtów (ok. 28 tys. zł), 11-latek skorzystał z okazji i porwał znajdujący się w środku kosz na śmieci. Zauważył to jeden z policjantów.

Uzasadniając wyrok, sędzia podkreślił wagę czynu i zapewnił, że gdyby chłopiec był starszy, poszedłby do więzienia.

W momencie kradzieży 11-latek znajdował się już pod opieką kuratorską. Zadecydował o niej ten sam sąd zaledwie pięć dni wcześniej, w związku ze zdarzeniem z lipca. Chłopiec pociął wtedy nożem siedzenia w miejskim autobusie i próbował je podpalić. Kierowca nie chciał wypuścić go z pojazdu, więc wybił szybę i uciekł.

Po ogłoszeniu wyroku organizacja charytatywna Barnardo's, która od ponad 130 lat pomaga dzieciom, skrytykowała sądy za karanie tak młodych osób za "drobne występki", gdyż "przynosi do efekt odwrotny od zamierzonego".

- Dane pokazują, że po roku połowa chłopców i dziewczynek w tym wieku skazanych wyrokami sądu ponownie złamie prawo, a doświadczenie z wymiarem sprawiedliwości zwiększa prawdopodobieństwo, że będą dalej popełniać przestępstwa - powiedziała przedstawicielka organizacji Anne Marie Carrie.

Jej zdaniem, rząd powinien zainwestować w "skuteczniejsze metody powstrzymania przemocy wśród młodzieży, takie jak projekty oddziaływania na całe rodziny".

W związku z zamieszkami londyńska policja zatrzymała ponad 2 tys. osób. 1,2 tys. z nich, w tym 263 nieletnim, postawiono zarzuty.


http://elondyn.co.uk


Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa