Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Wyjadą na czas Igrzysk

Wyjadą na czas Igrzysk

2011-08-26 09:08:59

W przyszłym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Londynie, ale nie wszyscy Brtyjczycy są z tego faktu zadowoleni. Wręcz przeciwnie, część chce na czas zawodów uciec z kraju – informuje „Independent”.

 

Statystyki prezentowane przez biura podróży pokazują, że zapotrzebowanie na wakacje zagraniczne w okresie lipiec-sierpień 2012 roku jest o 23 proc. większe, niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 27 lipca, a zakończą 12 sierpnia. Najważniejsze sportowe zawody roku zgrają się terminem z wakacjami uczniów brytyjskich szkół. Jak informuje „Independent”,  wielkie wydarzenie tj. Mundial, z reguły wpływa na spadek zainteresowania zagranicznymi wakacjami w tym okresie.

Wzrost zainteresowania wakacjami m.in. na Cyprze, w Grecji, albo Turcji, w trakcie Igrzysk Olimpijskich o 23 proc. jest tym bardziej znaczące, że podawane liczby to dane dotyczące sprzedaży.

Steve Byrne, dyrektor zarządzający Travel Counsellors, przypuszcza że Brytyjczycy przerazili się wizji Igrzysk prezentowanej przez media – Było mnóstwo szumu i opowieści o tym jak trudno będzie podróżować w trakcie Igrzysk, po tym jak kibice z całego świata zjadą do Londynu, dlatego wielu Brytyjczyków postanowiło wyjechać na zagraniczne wakacje i uniknąć problemu.

Podczas gdy brytyjskie biura podroży zacierają ręce, amerykańskie zmniejszają ilość wycieczek do UK w trakcie Igrzysk Olimpijskich. Jennifer Tombaugh, z Tauck Travel, najstarszego biura podróży w USA informuje – Ograniczamy liczbę pasażerów naszych rejsów do UK o 20 proc. w przyszłe wakacje – Tombaugh zaznacza również, że w trakcie Igrzysk rejsy zostaną niemal całkowicie zawieszone.

Amerykańskie biuro podróży, jako powody takiej decyzji podaje zawyżone ceny noclegów i usług oraz niedogodności komunikacyjne w trakcie zawodów, które odstraszą „normalnych” turystów, nie zainteresowanych sportem.http://elondyn.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa