Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Stevenage [zmień miasto]

Stevenage -> Kolejna fabryka z Wysp do Polski

Kolejna fabryka z Wysp do Polski

2011-08-23 09:36:40

Firma Kongsberg, która od pół wieku lat zaopatruje rynek angielski w części samochodowe, już niedługo przeniesie się do Pruszkowa. Decyzja zarządu wywołała oburzenie wśród pracowników i związkowców. 

Przedstawiciel firmy Kongsberg Automotive, znanej przede wszystkim z produkcji foteli samochodowych ogłosił, że 138 pracowników straci pracę po mającym nastąpić jeszcze w tym roku zamknięciu fabryki w Staffordshire. W obecnym miejscu produkcji, czyli w zakładzie Burton-on-Trent, pozostanie jedynie 38 zatrudnionych.

Przedstawiciel związku Unite, reprezentującego pracowników firmy, oświadczył, że to „smutny dzień” dla całego miasta. Przez ostatnie 50 lat fabryka w Burton zaopatrywała w fotele samochodowe całą Wielką Brytanię.

Według zapowiedzi rzecznika firmy, Hansa Mortlanda, większość produkcji wyposażenia wnętrz samochodów przeniesiona zostanie do Pruszkowa pod Warszawą. W Burton-on-Trent pozostanie jedynie 15 stanowisk pracy związanych z produkcją i 23 ze sprzedażą i działem handlowym firmy. Firma ogłosiła, że zwolnienia pracowników rozpoczęły się 27 lipca, a okres przenoszenia produkcji potrwa do 28 października.

Nick Coyle z Unite podkreśla, że sytuacji winien jest rząd, którego działania bezpośrednio zagrażają standardowi życia i bezpieczeństwu mieszkanców Burton. Według niego brytyjskie władze powinny poważnie zastanowić się, czy osłabianie wystarczająco już niewydolnego prawa pracy w Wielkiej Brytanii przyniesie jej mieszkańcom jakąkolwiek korzyść.

Cała sytuacja przypomina podobny przypadek z fabryką herbaty Twinings, której właściciele zdecydowali o przeniesieniu produkcji z North Shields do Swarzędza. Mimo strajków i protestów załogi, samorządowców i parlamentarzystów decyzja została podtrzymana. 

 

http://goniec.com

 

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa