Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> Nowa baza lotnicza na Okęciu

Nowa baza lotnicza na Okęciu

2011-08-23 09:29:08

Po zlikwidowaniu 36. specpułku za transport VIP-ów będzie odpowiadać nowa jednostka. Powstanie ona na terenie wojskowej części lotniska. Informację tę podała dziś „Rzeczpospolita”.

Informację potwierdził ppłk Robert Kupracz, rzecznik prasowy Sił Powietrznych, który przyznał, że w zeszłym tygodniu powstała już struktura nowej jednostki. Na razie jednak żadne szczegóły nie zostaną podane do publicznej wiadomości.

– Mogę powiedzieć jedynie, że na bazie 36. pułku i 1. Bazy Lotniczej z Warszawy powstanie baza lotnictwa transportowego, która w swoim składzie będzie miała eskadrę śmigłowcową – przekazał dziennikarzom „Rzeczpospolitej”.

Loty z VIP będą zatem – zgodnie z zapowiedziami nowego ministra oraz premiera – wykonywane „w formule cywilnej" we współpracy z PLL LOT. Politycy będą też mogli latać wojskowymi śmigłowcami stacjonującymi w nowej bazie lotnictwa transportowego.

Janusz Walczak, niezależny ekspert wojskowy uważa, że takie rozwiązanie było logicznym następstwem decyzji o rozwiązaniu 36. specpułku. Jego zdaniem nową jednostkę łatwo będzie w przyszłości przystosować do obsługi samolotów zakupionych dla VIP-ów.

 

http://goniec.com

Reklama ogólnosieciowa

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa