Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Tragedia dwóch polskich rodzin

Tragedia dwóch polskich rodzin

2011-08-23 09:21:45

Policja regionu Durham w północno-wschodniej Anglii badająca zaginięcie przed dwoma tygodniami 27-letniej Polki Danuty D. pracującej na farmie mlecznej New Moor w Walworth Gate, w pobliżu Darlington odnalazła zwłoki młodej kobiety.

 

Danuta D. była widziana ostatni raz 6 sierpnia.

W zakrojonej na dużą skalę akcji jej poszukiwania uczestniczyły siły policyjne z Durham i sąsiedniego regionu Northumbria. Metodycznie przeszukiwano stawy i zbiorniki wodne, przeczesywano teren. Zwłoki znaleziono w sobotę w niedawno wykopanym, płytkim grobie - donosi BBC.
Kilka dni wcześniej w środę odnaleziono ciało brata kobiety - 31-letniego Piotra Ł., który powiesił się w lesie.

Lekarze patolodzy przeprowadzili już autopsję zwłok D., ale przyczyny zgonu policja nie ogłosiła. Proces identyfikacji zwłok zajmie kilka dni. Media spodziewają się, że policja wyda w poniedziałek komunikat w tej sprawie.

Kierujący śledztwem inspektor Adrian Green z działu dochodzeniowo-śledczego policji w Durham stara się odtworzyć wydarzenia poprzedzające zaginięcie Polki i domniemane samobójstwo jej brata.
O okolicznościach tragedii wiadomo niewiele. Rodzeństwo mieszkało na farmie, gdzie pracowało od 2008 r. Na tej samej farmie mieszkał Marcin D. - mąż kobiety. Małżeństwo D. ma pięcioletnie dziecko, które mieszka obecnie w Polsce z dziadkami. Także Piotr Ł. ma w dwuletnie dziecko przebywające w Kaliszu z jego żoną.

Nieobecnością Danuty D. zainteresowali się właściciele farmy, którzy zwrócili się do obu mężczyzn z zapytaniem o powód. Piotr Ł., który lepiej od męża zaginionej mówił po angielsku zbył ich wymówką, a Marcina D. uspokoił mówiąc, że Danuta D. często zostaje po godzinach, bo ma dużo pracy.

Wytłumaczenie brata zaginionej nie trafiło gospodarzom do przekonania i zawiadomili siły porządkowe. Zanim funkcjonariusze przybyli na miejsce on także zniknął. Policja zaapelowała jednak do niego, by się zgłosił się w celu złożenia wyjaśnień. Mąż Danuty D. traktowany był przez policję jako świadek.http://elondyn.co.uk


 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 2)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa