Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Zdjęcia chuliganów na wielkim ekranie

Zdjęcia chuliganów na wielkim ekranie

2011-08-13 09:49:59

Policja w Birmingham, gdzie w tym tygodniu doszło do zamieszek, znalazła nowy sposób identyfikowania chuliganów: ich zdjęcia wyświetlane są na wielkim ekranie umieszczonym na furgonetce, która krąży po mieście. Odzew mieszkańców jest duży.

 

Od czwartku około 50 fotografii podejrzanych, uchwyconych przez kamery monitoringu, jest wystawionych na widok publiczny od godziny 7 do 19; będzie tak do soboty. Furgonetka, na której zainstalowany jest ekran, zatrzymuje się we wszystkich najważniejszych punktach Birmingham, drugiego największego miasta Anglii. 

- Po raz pierwszy wykorzystujemy taki system, by wyeksponować zdjęcia podejrzanych poszukiwanych przez policję - podkreślił na stronie internetowej policji inspektor Mark Rushton. Dodał, że "reakcja mieszkańców jest wspaniała", ponieważ było już 500 telefonów lub e-maili.

Fotografie chuliganów były wcześniej publikowane w mediach i na stronie policji, ale służby chcą zrobić "wszystko co możliwe, by postawić podejrzanych przed sądem" - wskazał Rushton.

Od początku zamieszek, które wybuchły w weekend, zatrzymano w angielskich miastach ponad 1700 osób. Prawie 600 osobom postawiono zarzuty chuligaństwa i szabrowania. Sądy w Londynie, Birmingham i Manchesterze pracują nawet w nocy, żeby osądzić setki podejrzanych.

Premier David Cameron zapowiedział w czwartek w Izbie Gmin, że w przyszłości w podobnej sytuacji policja będzie mogła wprowadzać godzinę policyjną i czasowo blokować dostęp do portali społecznościowych, ułatwiających uczestnikom zajść koordynowanie rozruchów.http://elondyn.co.uk


 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (1)
Jasne, najpierw dano młodym w tym kraju prawo bezprawia, teraz na szafot z nimi.
Sami jesteście sobie winni, Panie i Panowie politykierzy.
Zawsze kiedy państwo będzie wychowywało dzieci i dawało im i odbierało prawa, będą tego typu i podobne sytuacje.
Logiczne.
Proszę łaskawie zauważyć, ze gdy dzieci wychowuje rodzic, i gdy dziecko się z nim nie zgadza, też pupil buntuje się przeciwko.
Tutaj podobnie, z tą jednak różnicą że w tym przypadku bunt miał rodzaj masówki.
  • 2011-11-24 10:29
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa