Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Dziś pierwsze ustalenia prokuratury ws. śmierci Andrzeja Leppera

Dziś pierwsze ustalenia prokuratury ws. śmierci Andrzeja Leppera

2011-08-06 12:00:27

Andrzej LepperAndrzej Lepper, fot. fot. Cezary Pecold /Agencja SE/East News

Około godz. 12 poznamy pierwsze ustalenia policji i prokuratury w sprawie śmierci Andrzeja Leppera. Nad ranem śledczy wyszli z siedziby Samoobrony w Warszawie. Wczoraj po południu znaleziono tam ciało lidera tej partii.

Reklama ogólnosieciowa


Sądowy lekarz stwierdził samobójstwo. Lepper powiesił się w łazience w biurze partii. Nie zostawił listu pożegnalnego, dlatego dalej są już tylko domysły i hipotezy. Zmarłego Leppera znalazł członek rodziny.

Przyjaciele nieoficjalnie mówią o kumulacji kłopotów czyli chorobie syna, ogromnych problemach finansowych i zwykłej ludzkiej samotności.

 Zmagał się z wieloma problemami

Były doradca Leppera Piotr Tymochowicz na antenie TVN24 opowiedział o swoim czwartkowym spotkaniu z Lepperem. - Mówił o tym, że na przykład chce więcej czasu poświęcić rodzinie.

Mówiliśmy o tym, jak niekonwencjonalnymi metodami można jeszcze leczyć jego syna. Mówiliśmy bardzo dużo o sprawach też pozapolitycznych. Namawiałem go, żeby odpoczął - wspominał.

Owszem - był zniechęcony, był smutny, powiedział mi wczoraj, że w zasadzie już nie ma siły, już nie ma siły walczyć z przeciwnościami losu, z tym zaszczuciem, z tym wszystkim, co się działo od czasu afery gruntowej, od czasu seksafery - mówił Tymochowicz.

Miał ambitne plany...

Z drugiej strony wszyscy jak jeden mąż podkreślają, że przewodniczący Samoobrony miał ambitne plany i nie dopuszczał do siebie myśli, iż do wielkiej polityki nie ma już powrotu. - Mieliśmy plany polityczne ustalone nie tak dawno, bo w niedzielę na posiedzeniu prezydium partii. Po prostu mieliśmy bardzo ostro przystąpić do kampanii - mówi Bogdan Socha.

Jeszcze o poranku omawiał z pracownikami owe plany. Po południu wszedł do prywatnych pomieszczeń biura Samoobrony. Miał powiedzieć, że chce odpocząć.

Kariera polityczna

Andrzej Lepper urodził się w czerwcu 1954 r..

Był absolwentem technikum rolniczego. W młodości zawodowo uprawiał boks.

Pracował w Stacji Hodowli Roślin w Górzynie, a także w PGR w Rzechcinie oraz Państwowym Ośrodku Hodowli Zarodowej w Kusicach. W latach 1977-1980 należał do PZPR.

Na scenę publiczną wkroczył na początku lat 90., gdy zaczął występować w imieniu rolników i mieszkańców wsi niezadowolonych z dotykających ich konsekwencji przemian rynkowych.

W 1992 r. założył Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona, a w 2000 roku partię polityczną - Samoobrona RP. Zasłynął przede wszystkim z organizowania rolniczych blokad dróg i nawoływania do niespłacania zaciągniętych kredytów.

Źródło: http://biuletyny.interia.pl/

Andrzeja Leppera znaleziono martwego w biurze, Andrzeja Leppera znaleziono martwego w biurze, , fot. fot. Leszek Szymański /PAP

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa