Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Książęca para odwiedziła USA

Książęca para odwiedziła USA

2011-07-14 07:31:40

Brytyjska para książęca zakończyła w niedzielę pierwszą po ślubie wizytę w USA. W ostatnim dniu pobytu w południowej Kalifornii książę William i jego żona, Catherine, odwiedzili m.in. ośrodek pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym dzieciom.

 

W piątek książęca para przyleciała z Kanady, gdzie spędziła dziewięć dni. Zaraz po przylocie udała się do hotelu Beverly Hilton na obrady forum technologicznego na temat promowania amerykańskich inwestycji w Wielkiej Brytanii.

Podczas trzydniowego pobytu w Los Angeles William i Kate zatrzymali się w rezydencji brytyjskiego konsula w ekskluzywnej dzielnicy Hancock Park. Policja, która strzegła bezpieczeństwa i prywatności pary książęcej, była szczególnie wyczulona na obecność fotoreporterów. Obowiązywał ich zakaz zbliżania się do podjazdów i budynków, w których przebywała książęca para.

W piątek wieczorem w rezydencji książęca para była gospodarzem oficjalnego przyjęcia z okazji ich wizyty. Księżna Cambridge gości witała w zielonej, jedwabnej sukience zaprojektowanej przez amerykańską projektantkę Diane Von Furstenberg. Z możliwości spotkania z księciem Williamem i jego żoną skorzystał David Beckham. Słynny brytyjski piłkarz, którego nazwisko nie zostało wcześniej potwierdzone na liście gości, pojawił się w ostatniej chwili. Beckham przybył bez żony, którą dzieliło kilkanaście godzin od porodu. W niedzielę rano Victoria Beckham urodziła córkę. Jest to czwarte dziecko słynnej angielskiej pary mieszkającej w Los Angeles.

Książe William i księżna Catherine byli także honorowymi gośćmi sobotniej gali Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej - BAFTA. Do położonego w centrum Los Angeles Belasco Theater przybyły hollywoodzkie gwiazdy, m.in. Barbara Streisand, Jennifer Lopez, Nicole Kidman, Tom Hanks, James Gandolfini, Jenifer Garner, Quentin Tarantino. Podczas gali nagrodami BAFTY "Brits to Watch" uhonorowano 42 brytyjskich twórców filmowych.

"Kiedy utalentowani Amerykanie i Brytyjczycy pracują razem powstaje magia" - powiedział książę William, który jest przewodniczącym BAFTY.

W niedzielę, w ostatnim dniu wizyty w Los Angeles, brytyjska para książęca odwiedziła biedniejszą dzielnicę tego miasta i położony w niej ośrodek pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym dzieciom - Inner-City Arts (ICA). ICA, który od 1989 r. daje dzieciom możliwości rozwoju artystycznego, nawiązał ostatnio współpracę z podobną organizacją z Wielkiej Brytanii. W towarzystwie pary książęcej dzieci rysowały oraz lepiły w glinie. Następnie książę William i księżna Kate obejrzeli pokaz taneczny.

Pod koniec wizyty spotkali się z weteranami wojen w Afganistanie i Iraku, uczestniczącymi w targach pracy pod nazwą "Zatrudnij bohaterów". Brytyjski książę, oficer lotnictwa, chwalił organizatorów za "pomoc tym, którzy wrócili z aktywnej służby, w przystosowaniu się do nowego życia w cywilu".


http://elondyn.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa