Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Stevenage [zmień miasto]

Stevenage -> Wypadek – i co dalej?

Wypadek – i co dalej?

2011-07-14 07:25:10

Nawet jeśli jesteśmy bardzo ostrożni, ulegamy czasem różnego rodzaju wypadkom. Zachowanie wszystkich środków bezpieczeństwa, niestety, nie gwarantuje nam, że unikniemy kolizji samochodowej, uszkodzenia ciała w czasie godzin pracy. Warto zatem wiedzieć, jak się zachować w przypadku nawet najdrobniejszego wypadku, i w jaki sposób można zminimalizować będące jego następstwem straty i koszty.

Przed wypadkiem 

Aby czuć się w życiu zawsze pewnie, warto pomyśleć o tym, aby być przygotowanym na to, że możemy ulec wypadkowi. Co to oznacza? Przede wszystkim, aby się ubezpieczyć. Na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm ubezpieczeniowych, które zagwarantują nam pomoc w razie wypadku i zminimalizują poniesione straty. Najbardziej oczywiste jest ubezpieczenie samochodu, które każdy kierowca zobowiązany jest wykupić. W ten sposób razie wypadku ubezpieczyciel bierze na siebie wszelkie roszczenia cywilnoprawne związane ze szkodami wyrządzonymi przez ubezpieczony pojazd (w Wielkiej Brytanii w czerwcu br. weszły w życie nowe regulacje, które pozwalają na szybsze egzekwowanie kar związanych z brakiem posiadania obowiązkowego ubezpieczenia OC). Warto także skorzystać z usługi assistance, dzięki której w przypadku mniejszych kolizji zapewniona jest naprawa samochodu na miejscu, a w razie poważniejszych wypadków samochód zastępczy, opieka lekarska czy nocleg w hotelu. Jednak ubezpieczyć można się także od wielu innych nieprzewidzianych sytuacji i nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą nas w życiu spotkać. 

Po wypadku 

Jeśli dojdzie do jakiegokolwiek wypadku, czy to drogowego, czy też poślizgnięcia się w miejscu pracy lub uszkodzenia ciała podczas uprawiania sportu, warto wiedzieć, co zrobić i w jakiej kolejności w takiej sytuacji. Wszystko po to, by nie popełnić błędów, które mogą nas potem kosztować wiele nerwów i pieniędzy. 
Pamiętajmy o tym, że w warunkach ubezpieczeń zapisane są czynności, które powinniśmy wykonać po wypadku, aby ubezpieczenie zadziałało, oraz to, czego nam zrobić wówczas nie wolno. Jeżeli nie zastosujemy się do określonych zasad, wówczas zakład ubezpieczeń może odmówić wypłaty odszkodowania lub zmniejszyć jego wysokość. 
Naszym zadaniem jest przede wszystkim zebranie wszystkich dowodów, które pozwolą usprawnić postępowanie. Zostanie wtedy ustalone, kto jest sprawcą wypadku, a kto poszkodowanym. Na przykład, ubiegając się o odszkodowanie drogowe, będziemy musieli posiadać dowody zebrane w miejscu wypadku oraz dokumenty, które będą zawierały:
- Oświadczenie osoby odpowiedzialnej za szkodę.
- Opis okoliczności zdarzenia i uszkodzonych pojazdów.
- Datę i miejsce zdarzenia.
- Dane uczestników wypadku i świadków.
- Numery polis ubezpieczeniowych.
- Jeżeli mamy taką możliwość, postarajmy się zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia – będzie to bardzo ważny dowód.Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zyskać wiele cennych porad i opinii ekspertów, sięgnij po specjalny dodatek Polish Express, który ukaże się już 19 sierpnia!


http://polishexpress.polacy.co.uk


Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa