Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Sport -> Londyn 2012: bilety już prawie sprzedane

Londyn 2012: bilety już prawie sprzedane

2011-07-06 21:07:46

Jacques Rogge, prezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL) przyznał, że był zdumiony popularnością, jaką cieszył się program sprzedający bilety na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Londynie w 2012 roku.

 

Zdaniem Belga użyty przez organizatorów system losujący był sprawiedliwy: „kiedy masz dwadzieścia milionów ludzi chętnych na siedem milionów biletów, część osób musi być niezadowolona” . Organizatorów chwali również rząd, który przyznaje, że komitet powinien być „dumny” ze sposobu w jaki udało się rozprowadzić bilety.

Organizator igrzysk – LOCOG (The London Organising Committee of the Olympic and Paralympic Games), jeszcze niedawno był pod ostrzałem mediów i kibiców w związku z licznymi nieprawidłowościami, które pojawiały się podczas sprzedaży biletów. Tłumaczył się sam Hugh Robertson, brytyjski Minister ds. Sportu i Igrzysk Olimpijskich, który przyznał, że „tak wiele osób chce odwiedzić areny, że organizatorzy nie są w stanie sprostać oczekiwaniom”.

Złość klientów wynikała głównie z braku informacji, o tym jak niewielkie szanse na zakup biletu mają osoby, które zalogowały się na stronie i wysłały aplikacje. Ostatecznie dwie trzecie osób, które zapisały się na portalu, nie otrzymały biletów w pierwszej turze losowania.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008, na wielu zawodach trybuny były puste, organizatorzy wprowadzali wówczas grupy, które miały tworzyć sztuczny tłum. Zdaniem LOCOG takie działania w Londynie nie są potrzebne i to, według Lorda Glentorana, złotego medalisty igrzysk z 1964 roku, jest największy sukces organizatorów: „to co LOCOG zrobił w tym roku, sprzedając większość biletów na rok przed Igrzyskami jest olbrzymim pozytywem”.

http://elondyn.co.uk


Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa