Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Felietony -> Beznadziejnie powolny system adopcyjny

Beznadziejnie powolny system adopcyjny

2011-07-06 21:03:45

Liczba dzieci adoptowanych w Zjednoczonym Królestwie spada z roku na rok. W 2010 osiągnęła pułap 3200 adopcji, najniższy odkąd prowadzone są statystyki.

 

Raport przywoływany przez The Times wskazuje słabe punkty i możliwe rozwiązania dla systemu adopcyjnego, określanego w dokumencie, jako „beznadziejnie powolny”.

Martin Narey, były dyrektor organizacji dobroczynnej Barnado’s, zajmującej się problemami dotyczącymi dzieci, umieścił w raporcie dziewiętnaście rekomendacji, które mogłyby przyczynić się do polepszenia sprawności systemu.

Jego zdaniem dzieci odebrane rodzicom stosującym przemoc, powinny natychmiast być umieszczane w domach zastępczych, a nie czekać kilka lat na zakończenie wszelkich postępowań prawnych. Adopcja powinna być promowana, jako sensowna opcja dla ciężarnych kobiet i dziewcząt niezdolnych do samodzielnego wychowania dzieci. Martin Narey wskazuje również, że publikowanie listy najsprawniejszych urzędów, ocenianych pod kątem szybkości przeprowadzania adopcji, mogłoby przynieść pozytywne efekty.

The Times wskazuje, że Narey będzie w tym tygodniu mianowany Ministerialnym Doradcą ds. Adopcji. W rozmowie z dziennikiem przyznał on, że raport pomoże mu w polepszeniu poziomu życia części dzieci, najbardziej dotkniętych problemami: „W każdej innej sferze polityki społecznej, gdy mamy do czynienia z przekonującymi dowodami nieprawidłowości lub nieefektywności poszukiwane są dobre rozwiązania. W przypadku adopcji podejmowane działania przynoszą niesatysfakcjonujące rezultaty”.
http://elondyn.co.uk


Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa