Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> Co wolno Księciu Walii, a czego nie

Co wolno Księciu Walii, a czego nie

2011-07-06 20:54:32

Następca tronu Książę Walii znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak prasa ujawniła, że w ciągu ostatnich 10 misięcy odbywał rozmowy z kilkoma członkami brytyjskiego gabinetu.

Z informacji, do których dotarli dziennikarze, wynika, że książę Karol w ciągu ostatnich miesięcy spotkał się m.in. z ministrem finansów George'em Osborne'em, ministrem edukacji Michaelem Gove'em i ministrem pracy Ianem Duncanem Smithem. Ogłółem w okresie od maja ubiegłego roku do maja bieżącego wezwał do siebie dziewięciu wysokich urzędników ministerialnych. 

Aktywność następcy tronu niepokoi niektórych komentatorów, którzy zarzucają mu ingerowanie w bieżącą działalność rządu. Przypomina się przy tej okazji „trudne” relacje Karola z Tonym Blairem, którego irytowało, że lokator Clarens House wyrażał swoje poglądy w kwestiach aktualnie będących przedmiotem prac rządu, nieraz w formie długich, odręcznie pisanych listów.

Oburzenie przeciwników „wtrącania się” Karola w działalność rządu zdaje się oparte na nikłych podstawach. Zresztą, o ileż byłoby większe, gdyby przyszły monarcha był poglądów pozbawiony i nie interesował się wcale sprawami państwa.

 

 

http://goniec.com

Reklama ogólnosieciowa

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa