Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Nauka -> Rzymskie łaźnie odkryto w Anglii

Rzymskie łaźnie odkryto w Anglii

2011-06-29 10:44:02

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-york-north-yorkshire-13866869http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-york-north-yorkshire-13866869, fot. BBC NEWSPozostałości kompleksu rzymskich łaźni odkryto na stanowisku w północnej Anglii - informuje serwis internetowy BBC News.

Reklama ogólnosieciowa

Odkrycia dokonano w mieście York podczas prac ziemnych w miejscu budowy nowej siedziby władz tego miasta, położonego w hrabstwie North Yorkshire w północnej Anglii.

Według archeologów, znalezisko pochodzi z okresu II-III wiek i zostało zbudowane dla cywilnych mieszkańców Eboracum, jak Rzymianie nazywali dzisiejszy York.

Rzymianie założyli miasto w 71 r., jako garnizon wojskowy, ale wojskowe instalacje i budowle, w tym łaźnie dla żołnierzy, znajdowały się po drugiej stronie rzeki Ouse, przepływającej przez dzisiejszy York.

Jak poinformował archeolog Nick Pearson kierujący pracami wykopaliskowymi, naukowcy nie posiadają dotąd rozległej wiedzy o cywilnej części Eboracum i jego rozplanowaniu, a odsłonięcie pozostałości kompleksu rzymskich łaźni jest bardzo ważne dla badań historii miasta.

PAP
źródło: www.biuletyny.interia.pl
fot.: BBC NEWS

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa