Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Felietony -> Strajk w budżetówce 30 czerwca. Da się we znaki

Strajk w budżetówce 30 czerwca. Da się we znaki

2011-06-20 08:33:38

Związki zawodowe skupiające pracowników sfery budżetowej zapowiadają na 30 czerwca strajk 24-godzinny. Może w nim wziąć udział ponad 700 tys. osób.

Akcję strajkową na 30 czerwca zapowiedziały przed kilkoma dniami dwa związki zawodowe skupiające nauczycieli. Wczoraj przystąpienie do akcji zapowiedział Mark Serwotka, szef związku PCS, skupiającego 290 tys. pracowników budżetówki. 
Serwotka zapowiada, że nie będą działać szkoły, część urzędów, pojawią się także utrudnienia na lotniskach i w portach morskich.

Działacze związkowi zapowiadają, że jeśli nie uda się dojść do porozumienia z rządem w związku z planowaną reformą emerytalną, to Wielką Brytanią czeka wielka fala protestów. 

Przystąpienie do strajków w tym roku zapowiada związek zawodowy Unison, skupiająca 1,2 mln członków. Możliwe także, że do protestów przyłączy się także największy centrala Unite.

 

 

 

http://goniec.com

 


 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa