Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Brytyjczycy uciekajcie z Syrii!

Brytyjczycy uciekajcie z Syrii!

2011-06-20 08:10:06

Wielka Brytania wezwała w sobotę swych obywateli do natychmiastowego opuszczenia Syrii lotami komercyjnymi, ostrzegając, że ambasada brytyjska w Damaszku może nie być w stanie zorganizować ewakuacji, jeśli sytuacja się pogorszy.

 

"Obywatele brytyjscy powinni natychmiast wyjechać lotami komercyjnymi, dopóki jeszcze normalnie one funkcjonują" - napisało brytyjskie MSZ w komunikacie.
 

"Ci, którzy zdecydują się pozostać w Syrii lub udać się tam mimo naszego ostrzeżenia, powinni wiedzieć, że jest bardzo mało prawdopodobne, by ambasada brytyjska w Damaszku była w stanie zapewnić normalne usługi konsularne w razie dalszego pogorszenia się stanu porządku publicznego lub jeśli nasilą się niepokoje społeczne. Możliwości ewakuacji byłyby wówczas ograniczone z powodu prawdopodobnych ograniczeń w podróżach i transporcie" - ostrzega brytyjskie MSZ.
 

Szesnaście osób zginęło w piątek w Syrii, gdy siły bezpieczeństwa użyły broni, by rozproszyć protestujących przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada w Banijas i innych miastach.
 

Według syryjskich ugrupowań obrony praw człowieka, w trakcie trwających już trzy miesiące niepokojów zabito 1300 cywilów. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi, że zabito także ponad 300 żołnierzy i policjantów. Według rachuby amerykańskiej agencji AP, w Syrii zginęło ponad 1400 ludzi.
http://elondyn.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa