Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Nauka -> Mężczyźni żyją krócej niż kobiety wiedzą wszyscy

Mężczyźni żyją krócej niż kobiety wiedzą wszyscy

2011-04-28 20:50:57

Jest to domena krajów cywilizacji zachodniej. Średnia długość życia mężczyzn w tych państwach jest statystycznie o pięć lat krótsza niż w przypadku długości życia kobiet
Naukowcy, niemal bez zastrzeżeń uznają, że przyczyn należy doszukiwać się w trybie życia. Mężczyźni pracują dłużej, na bardziej stresujących stanowiskach, gorzej się odżywiają i mniej o siebie dbają oraz rzadziej decydują się na wizytę u lekarza. Większy jest też odsetek spożywania przez nich alkoholu czy używania środków psychoaktywnych. Należy dodać jeszcze jedno - mężczyźni wypalają zdecydowanie więcej papierosów, i co trzeba odnotować, częściej niż kobiety wybierają te gorsze gatunkowo. Co się zaś tyczy pracy, pamiętać należy, że męskiemu zdrowiu zagraża nie tylko stres. Zawody tradycyjnie uznawane za "męskie", niosą za sobą większe ryzyko śmiertelnych urazów, szczególnie głowy. 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa