Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Duża kasa z kont emigrantów do Polski

Duża kasa z kont emigrantów do Polski

2011-04-05 06:16:06

W zeszłym roku emigranci wysłali do kraju 4,2 mld euro – wynika z danych NBP. Eksperci spodziewają się, że w roku 2011 ta kwota może być jeszcze wyższa.

Największe transfery pochodzą oczywiście z Wysp Brytyjskich, gdzie Polaków jest najwięcej. Spore możliwości ma jednak także emigracja w Niemczech, która po zniesieniu barier na rynku pracy, może się znacznie powiększyć (według niektórych prognoz nawet do 800 tys.). W roku ubiegłym Polacy przetransferowali z Niemiec 1,15 mld euro, co daje ok. 100 mln euro w miesiącu. Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej ogólna suma pieniędzy przesłanych przez emigrantów do kraju wyniosła 110 mld złotych. To ogromna korzyść dla gospodarki, bo pieniądze zasilają polski system finansowy: najczęściej są inwestowane w nieruchomości lub przeznaczane na konsumpcję. Pieniądze przesyłają głównie emigranci, którzy myślą o powrocie do kraju w bliższej lub dalszej perspektywie. Ci, którzy już się dobrze zadomowili za granicą, wolą inwestować w swoją przyszłość na miejscu. Ich pieniądze mogłyby przyciągnąć do kraju ułatwienia prawno-finansowe, tych jednak mimo zapowiedzi wciąż nie widać.

 

http://goniec.com

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa