Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Sport -> Londyn - po awarii ruszył zegar odmierzający czas do igrzysk

Londyn - po awarii ruszył zegar odmierzający czas do igrzysk

2011-03-16 15:22:21

We wtorek w godzinach wieczornych zegar na londyńskim Trafalgar Square odmierzający czas pozostały do zapalenia znicza przyszłorocznych igrzysk olimpijskich został naprawiony i ponownie uruchomiony.Kilka godzin wcześniej czasomierz... zatrzymał się, wskazując 500 dni, 7 godzin, 6 minut i 56 sekund. 


Uruchomiono go w poniedziałek o godzinie 19 czasu lokalnego. Zanim stanął, minęło 16 godzin, 53 minuty i cztery sekundy.Firma Omega, która wyprodukowała zegar przyznała, że doszło do małej awarii technicznej, którą bez problemów usunięto.Po jednej stronie stalowy zegar wykonany w Preston miał odliczać czas do olimpiady, a po drugiej do igrzysk paraolimpijskich. Ma 6,5 m wysokości, 5 m szerokości i waży 4 tony.Odsłonięcia dokonało czterech brytyjskich złotych medalistów z Pekinu: wioślarze Pete Reed oraz Andy Hodge, a także żeglarze Iain Percy i Andrew Simpson.Igrzyska w Londynie rozpoczną się 27 lipca 2012 roku i potrwają do 12 sierpnia.


http://elondyn.co.ukReklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa