Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> 100 tys. imigrantów będzie żyć z brytyjskich benefitów?

100 tys. imigrantów będzie żyć z brytyjskich benefitów?

2011-03-04 11:28:22

Ponad 100 tys. imigrantów ze wschodniej Europy będzie się kwalifikowało do milionów funtów w Wielkiej Brytanii od maja tego roku – donosi w czwartek The Sun.Nowe zasady umożliwią imigrantom z takich krajów jak Polska czy Czechy ubiegania się o 

zasiłek dla bezrobotnych(jobseeker’s allowance), podatek komunalny (council tax benefit) oraz dodatek mieszkaniowy (housing benefit).

Na jedną osobę może przypaść nawet do 250 funtów. 

Aby dostać zapomogi, imigranci z tzw. krajów A8, takich jak Czechy, Polska, Węgry, Słowacja, Słowenia, Estonia, Łotwa i Litwa będą musieli pokazać tylko, że pracowali już w Wielkiej Brytanii a teraz szukają więcej pracy i chcą tu pozostać.

Urzędnicy z Departamentu Pracy i Pensji nalegają, że ostre zasady dotyczące benefitów będą nadal obowiązywać, aby zapobiec tzw „benefit tourism” i (Zasiłkowi  turyści) i nadużywania brytyjskich zapomóg.

Minister odpowiedzialny za sprawy imigrantów, Damian Green dodał, że kiedy w życie wejdą nowe zasady, takie kraje jak Niemcy i Austria tez będą zmuszone otworzyć swoje drzwi dla swoich wschodnich sąsiadów.

- Zgodnie z zasadami o nazwie Accession Treaty musimy zezwolić osobom pochodzącym z krajów należących do A8 taki sam dostęp do benefitów jak dla innych imigrantów z Unii Europejskiej – tłumaczy Greeb.

- Niemcy i Austria jednak również otworzą swoje drzwi i system zapomogi dla tych pracowników – dodał.

- Nadal jesteśmy jednak w procesie redukowania napływu imigrantów do kraju i redukcji ich do kilku dziesiątek tysięcy, ustanawiając ograniczenia dla tych pochodzących spoza Unii Europejskiej. 

- Nikt nie może po prostu przyjechać do Wielkiej Brytanii i wymagać benefitów. Mamy ostre zasady, aby chronić system od jakiegokolwiek nadużycia – powiedział Green.

- Aby starać się np. o benefit związany z niskimi zarobkami, osoba z Unii Europejskiej musi zdać tzw. Habitual Residence test i inne testy. – Osoba będzie musiała potwierdzić prawo do przebywania na terenie Wielkiej Brytanii i udowodnić, że zamierza tu osiąść na stałe – dodał minister.




http://elondyn.co.uk


Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa