Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Nauka -> Seksualne tajemnice natury

Seksualne tajemnice natury

2011-03-04 11:14:37

, fot. Getty Images
Muzeum Historii Naturalnej (ang. Natural History Museum) w Londynie jest jednym z trzech wielkich muzeów znajdujących się przy Exhibition Road w South Kensington. Od 11 lutego do 2 października będzie można zwiedzać wystawę pt. „Sexual Nature” poświęconą najdziwniejszym i najbardziej intymnym sekretom, które zachodzą w naturze.

Reklama ogólnosieciowa

Prace nad budynkiem, w którym mieści się obecnie muzeum rozpoczęto w 1873 roku, a zakończono w 1880. Oficjalne otwarcie odbyło się w 1881 roku. Kolekcja muzeum liczy ponad 70 milionów eksponatów, a całość dzieli się na 5 głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia. Dużą popularnością cieszy się symulowane trzęsienie ziemi, którego mogą doświadczyć zwiedzający oraz galeria dinozaurów, gdzie znajduje się ryczący, ruchomy dinozaur-robot.

W głównym holu znajduje się słynny odlew szkieletu diplodoka. W muzeum tym można wielu eksponatów dotknąć, spróbować, wykonać różne symulacje i eksperymenty. Znajduje się tam m.in. kolekcja ryb, płazów, gadów, ptaków i ssaków w różnych stadiach ewolucji. Na samym szczycie galerii znajduje się plaster wycięty z pnia sekwoi o średnicy 6 metrów. Podczas zwiedzania najnowszej ekspozycji poświęconej sekretom natury – możemy oglądać zdjęcia, wideo, oraz uczestniczyć w pokazach interaktywnych. Wstęp do muzeum jest bezpłatny, jednak niektóre wystawy bywają biletowane. W środku znajdują się również skrzynki na datki od turystów, które również są źródłem finansów potrzebnych na utrzymanie budynku i znajdujących się w nim eksponatów.

Źródło: Polish express

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (1)
Jeśli ktoś jeszcze nie był - polecam zwiedzenie.
  • 2011-03-04 11:16
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa