Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Iracki sąd skazał brytyjskiego ochroniarza

Iracki sąd skazał brytyjskiego ochroniarza

2011-03-03 23:31:23

Iracki sąd w Bagdadzie skazał w poniedziałek Brytyjczyka na 20 lat więzienia za zastrzelenie dwóch ochroniarzy.Danny Fitzsimons jest pierwszym obywatelem Zachodu skazanym przez iracki sąd od czasu inwazji z 2003 roku na Irak.


Fitzsimons w 2009 r. został uznany za winnego zastrzelenia swoich kolegów ochroniarzy, brytyjskiego i australijskiego, oraz usiłowanie zabicia irackiego strażnika.

Iracki adwokat Fitzsimonsa Tarik Harb zapowiedział apelację i wyraził nadzieję na zmniejszenie wymiaru kary. W irackim prawie wyrok 20 lat uważany jest za dożywocie.

30-letni Fitzsimons podczas procesu utrzymywał, że działał w obronie własnej, a do zastrzelenia kolegów doszło w trakcie gwałtownej sprzeczki pod wpływem alkoholu.

W styczniu 2009 roku w życie wszedł amerykańsko-iracki pakt bezpieczeństwa, znoszący immunitet zagranicznych ochroniarzy, uważanych przez Irakijczyków za bezlitosnych i bezkarnych.http://elondyn.co.uk


Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa