Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Felietony -> Aborcja lepsza od od porodu

Aborcja lepsza od od porodu

2011-03-02 08:40:49

W Royal College of Obstetricians and Gynaecologists (RCOG) zakończono prace nad poradnikiem dla pracowników służby zdrowia, opiekujących się kobietami w ciąży: lekarzy i położnych oraz pracowników socjalnych. Sugeruje się w nim, że aborcja jest lepsza niż urodzenie dziecka.Przygotowane przez wykładowców RCOG materiały noszą tytuł „Co kobieta wiedzieć powinna”. A powinna wiedzieć, że aborcja jest dla niej bezpieczniejsza niż donoszenie ciąży oraz że „nie wywołuje żadnych problemów psychicznych”.  

Treściami zawartymi w poradniku są oburzeni obrońcy życia, nie tylko w Wielkiej Brytanii. Josephine Quintavalle z Pro-Life-Alliance nazywa materiały „tanią manipulacją”:

– To żałosna próba narzucenia kobietom „postępowych” poglądów na temat rodziny i macierzyństwa, w  chwili kiedy są najbardziej bezbronne – powiedziała jednej z gazet.

Negatywnie oceniane są także tezy dotyczące psychicznych skutków aborcji. Patricia Casey z Royal College of Psychiatrists ocenia:

– Przekaz tego poradnika jest bardzo niepokojący. Istnieje ponad 30 badań, które jasno wskazują na związki między aborcją a poważną traumą.

Poradnika broni rzecznik RCOG:

– Chcieliśmy, by kobiety mogły porównać ryzyko medyczne donoszenia ciąży z ryzykiem medycznym wynikającym z aborcji. Pozostawiamy lekarzom decyzję, czy będą informowali o tym pacjentki.

 

 

http://goniec.com

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa