Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> 4 główne banki zgodziły się na obniżenie premii

4 główne banki zgodziły się na obniżenie premii

2011-02-28 21:59:50

Po wielotygodniowych rozmowach z rządem cztery główne brytyjskie banki komercyjne zgodziły się wypłacić niższe premie swym pracownikom kierowniczym oraz zwiększyć wolumen kredytów dla gospodarki - poinformował w środę minister finansów George Osborne.Dodał on, że na mocy zawartego porozumienia banki Barclays, RBS, Lloyds i HSBC będą także płacić wyższe podatki i zapewnią większą przejrzystość w sprawie wypłacanych premii. 


Porozumienie ma złagodzić społeczne wzburzenie tym, że wsparte w trakcie kryzysu pieniędzmi podatników banki nie zrezygnowały z sowitych premii dla swego personelu menedżerskiego. 

Według Osborne'a, porozumienie, znane jako Projekt Merlin, przewiduje, że w bieżącym roku główne brytyjskie banki pożyczą biznesowi około 190 mld funtów zamiast poprzednich 179 mld. Banki zgodziły się również uzależnić wysokość premii dla członków swych zarządów od łącznych kwot kredytów dla małych i średnich firm. 

Urzeczywistnianie Projektu Merlin stawało kilka razy w miejscu z powodu zastrzeżeń banków, że narzucone im nadmierne ograniczenia zaszkodzą pozycji Londynu jako centrum globalnych operacji finansowych. 

- Na wypadek gdyby banki nie dotrzymały swych obietnic rząd rezerwuje sobie prawo powrócenia do tej kwestii i podjęcia dalszych przedsięwzięć - powiedział na forum parlamentu Osborne.

http://elondyn.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa