Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Wielka Brytania za sankcjami ONZ wobec Libii

Wielka Brytania za sankcjami ONZ wobec Libii

2011-02-26 15:46:22

Wielka Brytania nalega na uchwalenie przez ONZ sankcji wobec Libii, w tym zamrożenie aktywów i wprowadzenie zakazu wjazdu dla przedstawicieli reżimu Muammara Kadafiego - oświadczył w piątek brytyjski premier David Cameron.Cameron powiedział, że zależy mu na wystosowaniu ostrzeżenia pod adresem władz w Trypolisie w związku z "zatrważającą i niedopuszczalną" przemocą wobec protestujących.-Wielka Brytania za pośrednictwem ONZ naciska na zamrożenie aktywów, wprowadzenie zakazów wjazdu, sankcje i podjęcie wszelkich kroków, jakie możemy, by osoby te poniosły odpowiedzialność, łącznie z przeprowadzeniem śledztw w sprawie potencjalnych zbrodni przeciwko lidzkości, zbrodni wojennych czy zbrodni przeciwko narodowi - powiedział Cameron w telewizyjnym oświadczeniu.http://elondyn.co.uk


W Libii od ponad tygodnia trwa rewolta przeciwko reżimowi Kadafiego. Władze straciły kontrolę nad wschodnią częścią kraju, gdzie leży m.in. Bengazi. Według wysokiej komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay niewykluczone, że podczas dławienia powstania w Libii "tysiące (osób) mogły zostać zamordowane lub ranne".

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa