Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Big Cyc i Czarno Czarni w Londynie!

Big Cyc i Czarno Czarni w Londynie!

2011-02-21 18:18:09

JUŻ w przyszłym miesiącu, w sobotę 26 marca, na jedynym koncercie w Wielkiej Brytanii w legendarnej hali Shepherd's Bush Empire wystąpią zespoły Big Cyc i Czarno Czarni. 

Big CycBig Cyc, fot. Big Cyc w UK!!!

Reklama ogólnosieciowa

Big Cyc powstał w 1988 roku w Ostrowie Wielkopolskim (choć część muzyków pochodzi z Trójmiasta), założony przez jednego z pomysłodawców Pomarańczowej Alternatywy, Krzysztofa Skibę oraz Jacka "Dżej-Dżej" Jędrzejaka. Początkowo Big Cyc miał być "ulotką demonstracyjną jednorazowego użytku".
W 1989 roku grupa wydała debiutancki album "Z partyjnym pozdrowieniem" - z przebojami: "Berlin Zachodni", "Wielka miłość do babci klozetowej" i "Ballada o smutnym skinie". Kolejne płyty (w sumie 11), to krążki o znaczących tytułach, silnych odwołaniach do sytuacji społecznej i politycznej: "Nie wierzcie elektrykom" (1991), "Miłość, muzyka, mordobicie" (1992), "Wojna plemników" (1993), "Pierwsza komunia, drugie śniadanie, trzecia Rzeczpospolita" (1997). W 2004 roku Big Cyc podsumował dotychczasową karierę kompilacją "Bombowe hity czyli The Best Of 1988-2004".

Big CycBig Cyc

Wiosną 2006 roku zespół zaprezentował nowy, studyjny album, zatytułowany "Moherowe berety". Skiba, Dżej Dżej i koledzy w tytułowym nagraniu na celownik wzięli twórców słynnej "moherowej koalicji" oraz bohaterów aktualnych wydarzeń politycznych. Jak powiedział Dżej Dżej - Big Cyc zawsze był kontrowersyjny. Ale jest o czym śpiewać, bo teraz polityka stała się bardzo kontrowersyjna w naszym kraju. To woda na młyn dla naszej kapeli. I taka właśnie jest płyta "Moherowe berety". Niestety z powodu kontestacji otaczającej rzeczywistości prawie nie był grany w stacjach radiowych.

W 2007 roku razem z Jerzym Połomskim nagrali nową wersję jego przeboju sprzed lat – "Bo z dziewczynami".

W kwietniu następnego roku wydali nowy longplay "Szambo i perfumeria". Gościnnie na płycie pojawili się – Paweł Kukiz, K.A.S.A. oraz Maciej Maleńczuk.

Grupa Czarno Czarni pierwotnie miała być jednorazowym przedsięwzięciem, powołanym do życia przez muzyków Big Cyca i Bielizny. Jednak sukces debiutanckiego albumu z 1998 roku (150 tysięcy sprzedanych legalnie egzemplarzy!), a w szczególności piosenki "Nogi", spowodował, iż formacja na stałe zadomowiła się na naszym rynku muzycznym.

Czarno CzarniCzarno Czarni, fot. Czarno Czarni w UK

Wydany dwa lata później krążek "Niewidzialni" również cieszył się powodzeniem, a zespół pozostał wierny rubasznemu, radosnemu graniu. Potem nastąpiła kolejna dwuletnia przerwa, zmiana wytwórni i we wrześniu 2002 roku światło dzienne ujrzał trzeci album "Jasna strona księżyca", a w 2004 roku kolejna płyta - "Sułtani swingu". Dyskografię zespołu zamyka płyta z 2009 roku – „Nudny Świat”.

Big Cyc i Czarno Czarni zagrają na jedynym koncercie w Anglii - w legendarnej sali Shepherd's Bush Empire, 26 marca o 19. 

Bilety: £23.00 w przedsprzedaży, £28.00 w dniu koncertu. Dostępne online www.ticketweb.co.uk.

WYWIAD z Dzej Dzejem, wokalista i basista Big Cyc - specjalnie dla Infolinii https://infolinia.org/news/6584/big-cyc-ruszamy-ludzkie-sumienia.html

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (2)
Renifer Renifer
Bomba. Wreszcie w Londynie! Ktoś wie, czy w tej hali siedzi czy stoi? Fajno, że stare przeboje zaśpiewają chłopaki!
  • 2011-02-27 21:12
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Renifer napisał(a):
Bomba. Wreszcie w Londynie! Ktoś wie, czy w tej hali siedzi czy stoi? Fajno, że stare przeboje zaśpiewają chłopaki!

Byłem w Empire przy Shepgert's Bush jakieś 6 lat temu, to dość duży klub (raczej tak bym go nazwał), sala koncertowa posiada miejsca siedzące.
Ale nie jest powiedziane że akurat Ty je dostaniesz.
Z tego co się zorientowałem, cena biletu jest jedna, więc możliwe że kto pierwszy je wykupi ten otrzyma miejsce siedzące.
Strzelam, bo nie mam pojęcia jakie są kryteria przydziału miejsc.
A sala wygląda tak.


  • 2011-02-28 01:46
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa