Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Stevenage [zmień miasto]

Stevenage -> Były poseł skazany za fałszowanie wydatków

Były poseł skazany za fałszowanie wydatków

2011-02-12 23:15:35

Były laburzystowski deputowany do brytyjskiej Izby Gmin Eric Illsley został w czwartek skazany na 12 miesięcy więzienia za wyłudzenie 14,5 tys. funtów tytułem związanych z działalnością poselską wydatków, których w rzeczywistości nie poniósł.55-letni Illsley, zasiadający w parlamencie od 1987 roku, złożył swój mandat wcześniej w tym tygodniu. W trakcie rozprawy przed londyńskim sądem Southwark Crown Court uznano go za winnego trzech przypadków przedstawienia fałszywej księgowości, odnoszącej się do trzech lat wydatków, jakie miał ponieść na swój drugi dom w stolicy. 


Sfałszowana dokumentacja obejmowała podatek lokalny, rachunki telefoniczne oraz opłaty za obsługę, ubezpieczenie i naprawy domu w dzielnicy Kensington w południowej części Londynu. "Przestępstw tych dokonano nie bacząc na wysoki stopień zaufania, z jakim w Izbie Gmin traktowane są roszczenia deputowanych, które z założenia uważa się za uczciwe. Istotne jest, by ludzie byli zdolni ufać naszym parlamentarzystom i temu, w jaki sposób wykorzystują oni państwowe fundusze" - oświadczył sędzia przy ogłoszeniu wyroku. 

http://elondyn.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa