Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Ciężkie czasy dla producentów papierosów

Ciężkie czasy dla producentów papierosów

2011-02-07 18:26:48

Kiedy nadejdzie moment, w którym już nie będziemy zachęcani do zakupu paczki papierosów w sklepach? Ten często dodatkowy i zbędny produkt w naszym koszyku znajduje się tam za sprawą, w dużej mierze, wystawiania go w centralnych miejscach przy kasie.

Bardzo istotnym elementem reklamy, którym posługują się firmy tytoniowe, jest wystawianie w widocznych miejscach swoich produktów. Często przyczynia się to do wzrostu sprzedaży papierosów, a co za tym idzie – pogarszania się naszego stanu zdrowia. Postanowiono temu zaradzić i wprowadzić sankcje dla tych, którzy przyczyniają się, przez eksponowanie w sklepach wyrobów tytoniowych, a tym samym do propagowania palenia. Stanowi to kolejny krok w wojnie wydanej koncernom tytoniowym. Jednak póki co - jedynie w zamierzeniu. Jest to projekt legislacyjny, który musi dopiero zostać rozpatrzony. W Kanadzie, Islandii i Norwegii pomysł ten już wszedł w życie. Profesor Anne McNeill, zastępca dyrektora brytyjskiego Center for Tobacco Control ma nadzieję, że również w przypadku Wielkiej Brytanii wkrótce tak się stanie. McNeill od 25 lat zajmuje się tematem ubocznych efektów palenia i złego wpływu na nasze zdrowie, według niej dużą rolę odgrywają w tym wypadku działania propagujące te wyroby na rynku.
Fot. Thinkstock

http://polishexpress.polacy.co.uk

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa