Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Wybitny Polak w UK

Wybitny Polak w UK

2011-02-07 18:16:17

Fundacja „Teraz Polska” przy wsparciu instytucji rządowych w Polsce zaprasza do udziału w brytyjskiej edycji renomowanego konkursu. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004 sprawiło, że na Wyspy zaczęło przyjeżdżać coraz więcej Polaków. Szacuje się, że ponad milion młodych Polaków skorzystało z możliwości osiedlenia się w Wielkiej Brytanii.

Pośród emigrantów znajduje się liczna grupa osób, która, poprzez swoje działanie, wyróżnia się i niewątpliwie zasługuje na miano wybitnych. Z myślą o nich właśnie powstał projekt „Wybitny Polak". Konkurs organizowany jest przez Fundację „Godła Polskiego” przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP, Senatem RP, Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP oraz stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.
Celem projektu jest wyróżnienie i promocja osób, które swoją postawą przyczyniają się do kształtowania pozytywnego wizerunku Polaka w Zjednoczonym Królestwie. 
Konkurs podzielony został na pięć kategorii: biznes, kultura, nauka, osobowość, młody Polak. Jeden kandydat może zgłosić swoją kandydaturę w jednej tylko kategorii. 
Zgłoszenia kandydatów oceniane będą przez Komitet Ekspertów, w którego skład wchodzą przedstawiciele organizacji oraz mediów polonijnych działających na terenie Zjednoczonego Królestwa. Na szczeblu brytyjskim konkurs zostanie zakończony ceremonią, która odbędzie się w trakcie IV Kongresu Polskich Organizacji Studenckich zaplanowanego na marzec 2011 roku w Cambridge. Wygranie edycji „Wybitny Polak” w UK automatycznie kwalifikuje laureata do międzynarodowego etapu projektu. Osoby chcące zgłosić własną kandydaturę bądź kandydaturę osoby, która ich zdaniem zasługuje na tytuł Wybitnego Polaka, mogą nadsyłać zgłoszenia do 10 lutego posługując się formularzem zamieszczonym na stronie polishcooperation.net. Wyniki obrad Komisji Ekspertów poznamy 1 marca 2011 roku. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie http://uk.polishcooperation.net/article/21/wybitny-polak
Fot. Thinkstock

http://polishexpress.polacy.co.uk

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa