Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Nie chcą u siebie imigrantów; "oni zabierają nam pracę"

Nie chcą u siebie imigrantów; "oni zabierają nam pracę"

2011-02-07 17:55:33

Społeczeństwa w USA i krajach Europy Zachodniej są na ogół niezadowolone z polityki swoich rządów w sprawie imigracji i niepokoją się problemami z integracją imigrantów, zwłaszcza z krajów muzułmańskich.

Wnioski takie wypływają z ogłoszonych wczoraj wyników porównawczych badań opinii publicznej w USA i w Europie Zachodniej, przeprowadzonych przez fundację German Marshall Fund of the United States (GMF).

Większość społeczeństwa w USA (73 procent), w Wielkiej Brytanii (70 procent), Hiszpanii (61 procent) i Francji (58 procent) uważa, że rządy tych krajów źle radzą sobie z problemem imigracji.
Sondaż GMF wskazuje, że niezadowolenie to może być związane z kryzysem ekonomicznym w ostatnich dwóch latach. Badania potwierdzają, że im bardziej ludzie są dotknięci uciążliwościami recesji, tym częściej obawiają się konkurencji ze strony imigrantów na rynku pracy.

Większość społeczeństw USA i krajów europejskich uważa, że imigranci pobierają w formie państwowych świadczeń socjalnych więcej, niż wynosi ich wkład do dochodów państwa w postaci wpłacanych podatków. Oceny takie przeważają szczególnie w USA i w Hiszpanii (po 67 procent).

W niemal wszystkich krajach europejskich większość respondentów w sondażu jest zdania, że imigranci źle się asymilują - wyjątkiem jest Hiszpania, gdzie przeważają oceny pozytywne. Dla odmiany, w USA i Kanadzie większość społeczeństwa (odpowiednio: 59 i 65 procent) uważa, że imigranci integrują się dobrze.

Jeszcze gorzej ocenia się w Europie integrację imigrantów muzułmańskich. W Niemczach, na przykład, tylko 25 procent wyraża opinię, że asymilują się oni dobrze.

Lepiej oceniają Europejczycy integrację dzieci imigrantów, chociaż w Niemczech i w Hiszpanii większość uważa, że dzieci imigrantów z krajów muzułmańskich też integrują się słabo.

http://elondyn.co.uk


Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa