Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Sport -> Kubica miał wypadek! Trwa operacja

Kubica miał wypadek! Trwa operacja

2011-02-06 15:41:35

Jadący Skodą Fabią S2000 w rajdzie Ronde di Andora kierowca Formuły 1 Robert Kubica miał na pierwszym odcinku specjalnym Val Merula poważny wypadek. Polak doznał licznych złamań ręki i nogi. Włoskie media informują, że Polak jest operowany

Reklama ogólnosieciowa

Aby wydobyć Kubicę z rozbitego auta, trzeba było rozciąć karoserię. Jakub Gerber nie odniósł obrażeń. Kubica został helikopterem przetransportowany do szpitala, ale po wyciągnięciu z był przytomny.

Jak poinformował TVN24 Leszek Kuzaj, który rozmawiał z Jakubem Gerberem, auto Kubicy uderzyło przodem w barierę, która przeszła przez przód samochodu i uszkodziła Polaka.

Samochód Kubicy po wypadku fot. 1 ->
Samochód Kubicy po wypadku fot. 2 ->

Kubica doznał licznych złamań nogi i ręki. O godz. 14:00 władze szpitala Santa Corona w Pietra Ligure miały podać oficjalne informacje o stanie zdrowia Polaka, ale wciąż tego nie zrobiły. Włoskie agencje informują, że Polak jest operowany. Zabieg ma na celu zatrzymanie krwawienia wewnętrznego i nastawienie złamanych kości. Oficjalne informacje mają zostać opublikowane o godz. 16:00.

Na szczęście nie potwierdzają się informacje o amputacji ręki, chociaż wiele źródeł podaje, że dłoń Polaka jest zmiażdżona i istnieje ryzyko, że nie wróci do pełnej sprawności.

Po wypadku Polaka drugi OS rajdu został odwołany, a dwa kończące rajd skrócone o 4 km. Kierowcy mieli początkowo cztery razy przejechać odcinek Val Merula o długości 13,35 km.


  


Rajd Ronde di Andora to kolejna taka impreza, w której bierze udział kierowca Lotus Renault GP. Zespół z Enstone nigdy nie zakazał Polakowi udziału w rajdach, które od zawsze pasjonują Kubicę.

Kolejny sezon Formuły 1 rozpocznie się jż 13 marca w Bahrajnie, wcześniej - w dniach 10-13 lutego, 18-21 lutego i 3-6 marca zaplanowane są przedsezonowe testy.


zrodlo: sportowefakty.pl


 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa